Czy potrafimy odpoczywać?
Wszystkie obiekty takie jak baseny, aqua parki i zamknięte obiekty sportowe ponownie zostały otwarte. Zgodnie z zasadami działają w odpowiednim reżimie sanitarnym i są udostępnianie ograniczonej liczbie osób.
06:04 Czwórka/Sobotologia - baseny otwarte 05.06.2021.mp3 Daniel Marciniak opowiada o reżimie sanitarnym panującym na basenach i zdradza tajniki nauki pływania (Sobotologia/Czwórka)
- Fajnie, bo w końcu baseny zostały otwarte dla wszystkich, niestety jest problem z limitami, które w dalszym ciągu obowiązują i stanowią 50 proc. obłożenia basenu - mówi Daniel Marciniak z jednej ze szkół pływania. - W dzień powszedni, gdy my wynajmujemy dwa tory, inna szkółka również wynajmuje dwa tory, to klient indywidualny tak naprawdę w godzinach popołudniowych nie ma szans na wejście. W tym czasie wszystko jest zajęte.
Planując pływanie warto wcześniej zadzwonić na basen i dowiedzieć się o obłożenie poszczególnych torów w określonych godzinach. Jak mówi rozmówca Agaty Puszkar najpopularniejsze są godziny przed i po pracy. Możemy mieć więc trudności, żeby dostać się na obiekt w godz. 6-8 i 17-20.
Lato 2021. Dokąd pojedziemy na wakacje?
Czytaj także:
Na terenie basenu, w holu i w szatni należy chodzić w maseczkach, zdejmujemy ją przed prysznicem, który jest koniecznością nie tylko w czasach pandemii. To, czy ratownicy i trenerzy używają maseczek w hali basenowej zależy od wewnętrznych regulacji obiektu.
Przed nami wakacje, a chłodzenie się w wodzie w upalne dni jest przyjemne. Co jednak, gdy nie umiemy pływać? W audycji Daniel Marciniak podpowiada jak zacząć swoją przygodę z pływaniem. - Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek podstawy jako dziecko potem dużo łatwiej to nadrobić jako osoba dorosła - tłumaczy. - Kiedy zaczynamy od zera, jest to dłuższa droga. W nauce pływania mogą pomóc, makaron, deski i w ostateczności płetwy.
***
Tytuł audycji: Sobotologia