Tomaszów Mazowiecki. Błękitne źródła i nowoczesne hale sportowe
Niewielka wieś Osieki przez wiele lat była ważnym miejscem na mapie europejskiego malarstwa. Od kiedy w 1963 r. koszaliński Urząd Wojewódzki stał się właścicielem Osieckiego Dworku, na lipcowych plenerach malarskich - współorganizowanych z muzeum - bywali najsłynniejsi wówczas malarze. - Spotkania naukowców, twórców, teoretyków sztuki i artystów odbywały się w Osiekach do 1981 roku. Przez te 19 lat, z prac, które powstały na plenerach, udało się stworzyć kolekcję, w skład której wchodzą m.in. dzieła Tadeusza Kantora, Henryka Starzewskiego i Ryszarda Winiarskiego - opowiada Marta Adamczak, kierownik Działu Sztuki Współczesnej w Muzeum w Koszalinie.
Kołobrzeg. "Miasto otwarte przez cały rok"
W audycji sprawdzamy też, jak wygląda pomorska część Drogi św. Jakuba, gdzie nad polskim morzem znajduje się najpiękniejsza kolekcja różaneczników i platanów oraz na czym polega fenomen strzekęcińskiej lodowni.
Z mikrofonem Czwórki odwiedziliśmy także wyjątkowo piękne miejsce, które znajduje się niedaleko od Warszawy, na północnym brzegu Narwi, w urokliwym zakątku, gdzie rzeka ta łączy się z Wisłą. Czego dowiedzieliśmy się o Cytadeli Twierdzy Modlin? Posłuchaj >>>
***
Tytuł audycji: Hotspot
Prowadzi: Mateusz Kulik
Materiał przygotował: Arkadiusz Wilman (Radio Koszalin)
Data emisji: 20.01.2018
Godzina emisji: 16.18
kul