Kelnerski balet na scenie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 18:00
Adam Sajnuk zdecydował się wystawić "Zaklęte rewiry" na scenie teatralnej. Jak wyglądała praca nad tym spektaklem opowiadają aktorzy, Sebastian Cybulski i Maciej Skuratowicz.
Audio
  • Sebastian Cybulski i Maciej Skuratowicz o spektaklu "Zaklęte rewiry"

"Zaklęte rewiry" w reżyserii Janusza Majewskiego należą już do klasyki polskiej kinematografii. Z literackim tekstem Henryka Worcella tym razem zmierzył się Adam Sajnuk i przeniósł go na deski teatru.

Powieść Worcella jest bardzo uniwersalna. W Teatrze Studio, gdzie spektakl "Zaklęte rewiry" jest grany, odnajdziemy i dawne czasy i współczesność.

- W powieści Worcella mamy lata 20.-30. zeszłego stulecia. Był pomysł, żeby na scenie jedna ze scen - sylwester, odbyła się w roku 2024. Żeby to było oderwane od rzeczywistości, żeby można było odnaleźć tamte czasy i tamtą kulturę kelnerstwa, jak w książce, ale też żeby były odniesienia do współczesności - mówią Sebastian Cybulski i Maciej Skuratowicz

Trudno nie znać filmu Majewskiego, jednak aktorzy przygotowując się do przedstawienia starali się nie oglądać tej ekranizacji. Na czas prób teatr stał się ich drugim domem.

- Przygotowania do spektaklu były intensywne, wiele godzin spędziliśmy w teatrze. Taras w Teatrze Studio stał się naszym drugim domem i miejsce dyskusji - przyznają zgodnie.

Przedstawienie już zebrało wiele pozytywnych recenzji, mówi się, że Sajnuk stworzył "istny balet". Taniec kelnerów w przepięknych kostiumach dopełnia bajeczna scenografia. Jak pracuje się pod okiem Adama Sajnuka i jak wyglądała hierarchia w zespole teatralnym podczas prób do tego przedstawienia dowiesz się słuchając audycji Magdaleny Kasperowicz "Kontrkultura".

Spektakl "Zaklęte rewiry" jest koprodukcją Teatru Studio i Teatru Konsekwentnego.

(pj)

Zobacz więcej na temat: TEATR Warszawa kontrkultura
Czytaj także

"Oczarowanie" wg Brocha

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2010 07:35
Niemal rok temu, na kilka dni przed premierą, Teatr Studio wysłał do mediów komunikat, w którym poinformował, że zaplanowana (na 10 stycznia 2009 roku) premiera „Kusiciela” wg powieści Hermanna Brocha zostaje odwołana. Okazało się, że agencja posiadająca prawa do adaptacji powieści austriackiego dramaturga nie wyraża zgody na wystawienie spektaklu w wersji przygotowanej przez Marka Fiedora. Teraz spektakl znowu powraca na afisz, tylko... z nieco inną obsadą, zmienionym scenariuszem i pod nowym t
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szkoła żon" Moliera w Teatrze Polskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 10:21
XVII-wieczną sztukę Moliera pt. "Szkoła żon" wyreżyserował jeden z najwybitniejszych francuskich reżyserów teatralnych Jacques Lassalle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małżeńskie kłopoty Gajosa i Seniuk w Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 17:07
Sztukę Hanocha Levina "Udręka życia" w reżyserii Jana Englerta można od piątku oglądać w Teatrze Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zrób sobie raj" Szczygła na teatralnych deskach

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 15:35
Spektakl reżyserują w warszawskim Teatrze Studio Kasia Adamik i Olga Chajdas.
rozwiń zwiń