Polak w świecie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 09:57
W "Nocnych Czatach" chcemy podyskutować o pieniądzach. Czy są konieczne do szczęścia? Czy świat materialny jest bardziej pociągający od duchowego? Jak wpływa na nas konsumpcyjny styl życia - tak popularny współcześnie
Polak w świecie pieniędzy
Foto: dragon_art/sxc.hu/cc

Rozważania odniesiemy do nauki Kościoła i wezwań papieża Franciszka. Znamy rozmowę Jezusa z młodym bogatym mężczyzną,  opisaną w Ewangelii według św Marka. "Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

Co dziś jest dla nas ważniejsze - pieniądze, praca, rodzina czy jeszcze coś innego? - o tym porozmawiamy w "Nocnych Czatach" w niedzielę, od 23.00 do 1.00 w nocy.


Zobacz więcej na temat: Czwórka pieniądze
Czytaj także

Współczesny terror? "Człowiekiem sukcesu może być każdy"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 07:30
Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z przymusem społecznym, który każe nam osiągać sukces. Zdefiniowany bardzo jasno: wysokie zarobki, dobra praca, a przy tym szczęśliwa rodzina. Rośnie więc zapotrzebowanie na usługi coachów i psychoterapeutów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ty też możesz zdecydować na co wydać unijne pieniądze!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 13:10
Walka z bezrobociem, rozwój małych firm, poprawa zaplecza socjalnego - na te cele, zdaniem słuchaczy Czwórki, należałoby przekazać pieniądze w unijnego budżetu. Do końca sierpnia każdy z nas może wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić swoją opinię w tej sprawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korupcja w Polsce? "Wszyscy żyjemy w sieci przysług i powiązań"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 15:34
Co jedenasty Polak w ostatnich latach wręczył łapówkę – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zarazem zdecydowana większość Polaków - 84 proc. – uważa, że łapówki w każdej dziedzinie życia, wszędzie i zawsze są niemoralne.
rozwiń zwiń