Twój pies jedzie na wakacje. Jak się przygotować?
U zwierząt objawy udaru, jak podkreślała ekspertka, mogą występować nawet po kilku godzinach. - W efekcie nadmiernego przegrzania organizmu dopiero wieczorem pojawią się nudności czy biegunki - tłumaczyła dr Sybilla Berwid-Wójtowicz. Jak podkreślała, ważne, byśmy utrzymywali futro naszego pupila w dobrej kondycji, ono pomaga mu w ochronie przed słońcem. - Niestety, zwierzęta podobnie jak ludzie latem mają mniejszy apetyt. Tymczasem ich futro potrzebuje składników odżywczych, więc nie pozwalajmy im na dietę - tłumaczyła ekspertka.
Dlaczego nie należy latem dawać bardzo zimnej wody zwierzętom i jak przygotować specjalne "lody dla psów"? Jak z upałami walczą koty, jeśli nie pocą się i nie zieją? Dlaczego latem warto zwierzakom moczyć łapki i w jaki sposób pomoże naszemu pupilowi, jeśli do dziecięcej piaskownicy nalejemy chłodnej wodyzamiast bezpośrednio polewać nią zwierzę? Dlaczego psy nie powinny pić morskiej wody podczas upałów? Co warto zabrać ze sobą, jesli jedziemy na wakacje ze swoim pupilem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.
Latem zakładajmy psom kagańce, w których będą miały możliwość ziania. Nie wolno zakładać materiałowych, zakrytych, czyli tzw. weterynaryjnych kagańców dr Sybilla Berwid-Wójtowicz
W Radiowej Poradni dla Zwierząt sprawdziliśmy wraz z Bartkiem Gorzkowskim z Fundacji Epikrates, jak postępować, gdy trafimy na egzotyczne zwierzę w mieście, a w Encyklopedii Zwierząt rozmawialiśmy z Krzysztofem Koniecznym, przyrodnikiem, który tłumaczył, dlaczego bocianie gniazda muszą być tak wielkie i ciężkie.
W programie mówiliśmy także, jak, mimo suszy, żyje się w Polsce bocianom białym. Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 15.07.2019 >>>
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Kacper Kowalczyk
Gość:
Data emisji: 1.07.2019
Godzina emisji: 14.08
kd