Dzień Mózgu 2023. Weź udział w wykładach i zobacz eksperymenty na żywo

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 14:58
Wykłady, prelekcje, doświadczenia na żywo i eksperymenty, które samodzielnie będzie można przeprowadzić - to wszystko podczas Dni Mózgu w Warszawie. To cykliczne, otwarte wydarzenie popularnonaukowe nie tylko dla uczniów i studentów. 
.Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest w marcu
.Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest w marcuFoto: Shutterstock.com

Dni Mózgu na Uniwersytecie SWPS to cykliczne, otwarte wydarzenie popularnonaukowe, udział w nim jest bezpłatny, a w tym roku impreza odbędzie się już po raz osiemnasty.  

Jak podkreślały Natalia Piotrowska, Olga Rudzińska i Zofia Maciąg z Koła Naukowego NeuroPsyche, współorganizatora wydarzenia, podczas dwudniowej imprezy, która odbędzie się już w weekend 11-12 marca, wiele będzie się działo m.in. na stanowisku Centrum Nauki Kopernik. - Będziemy mogli sprawdzić m.in., czy dżdżownica może nas zobaczyć - wyliczały.

Posłuchaj
15:32 móz allg 10 marzec 2023 12_20_29.mp3 Co będzie się działo podczas Dni Mózgu 2023? (Stacja Nauka/Czwórka)

Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i najmłodsi odbiorcy. - Wykłady i prezentacje będą dla osób na każdym poziomie edukacji i w różnym wieku. Uczestnicy będą mogli także m.in. sterować dronem przy pomocy specjalnego czepka - zaznaczały studentki. Poza pokazami odbędą się także wykłady. - Pierwszego dnia tematyka oscylować będzie wokół nowatorskich terapii chorób neurodegeneracyjnych i zaburzeń. 

Sprawdź także:

Europejski Dzień Mózgu obchodzony jest 18 marca. Celem jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważną funkcję tego organu oraz przypomnienie o profilaktycznych badaniach układu nerwowego i odpowiedniej diecie, która jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na zachowaniu odpowiedniej sprawności naszego mózgu. Wydarzenie jest częścią Światowego Tygodnia Mózgu, obchodzonego w dniach 12-16 marca od 1996 roku. Pierwszy raz święto odbyło się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce obchodzi się je od 1999 roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Natalia Piotrowska, Olga Rudzińska i Zofia Maciąg (Koło Naukowe NeuroPsyche)

Data emisji: 10.03.2023

Godzina emisji: 12.20

kd

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń