Czy polscy single są dyskryminowani?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 17:15
W pracy zostają po godzinach, o kredyt jest im trudniej niż rodzinom z dziećmi, drożej płacą za pokoje hotelowe - czy osoby, żyjące w pojedynkę traktuje się w Polsce inaczej?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CREATISTA/Shutterstock.com

Wielu pracodawców uważa, że osoby samotne są idealnymi pracownikami. Nie mają rodzin, zobowiązań, nie urywają się do chorujących dzieci, urlopy biorą po sezonie wakacyjnym, i nieomal zawsze mogą zostać w pracy "po godzinach". Na polu zawodowym single często mogą czuć się wykorzystywani.

Z kolei, kiedy chcą kupić mieszkanie na kredyt albo skorzystać z programu mieszkaniowego, znajdują się na szarej liście kolejki, bo cały swój dochód "konsumują" w pojedynkę, a "ważniejsze" są potrzeby rodzin z dziećmi. Drożej płacą też np. za pokoje hotelowe. 

Dzisiaj często bycie singlem to świadomy wybór. Dlaczego więc osoby żyjące w pojedynkę traktuje się inaczej? Czy rzeczywiście single mają trudniej? A może - z góry nakładany jest na młodych ludzi obowiązek zakładania rodziny?

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w czwartek (5.07) po godz. 15.05. program poprowadzi Piotr Firan.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia przepisy
Czytaj także

Jak być mężczyzną skoro spada testosteron?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 16:50
Są niedojrzali, cały czas potrzebują nowych zabawek, a ostatnio słabną i tracą swoją pozycję na rzecz kobiet. Wzorzec mężczyzny na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci bardzo się zmieniał - jak wygląda dziś?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje 2018. Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:00
- Jeśli dwutygodniowy urlop jest jednym z kilku w roku, to wystarczający okres, by wypocząć - mówiły Anna Gradkowska i Ewa Borodo-Jaskólska, ekspertki Ośrodka Psychoterapii W Relacji. - Jeśli to jedyny urlop, trzeba się liczyć z tym, że pierwsze dni po prostu będziemy odpoczywać, nie robiąc nic.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psychologia pozytywna. Jak budować swoje szczęście?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:26
- Pozytywna psychologia to nauka o zdrowiu, szczęściu i naszych mocnych stronach - mówiła dr Dorota Jasielska z Instytutu Psychologii Katedry Psychologii Społecznej SWPS.
rozwiń zwiń