Dwoje trzydziestokilkulatków, mimo dotychczasowych, różnych i nie zawsze udanych doświadczeń z poprzednich związków, postanawia się poznać. – Ten serial łączy gatunek kina kulinarnego z romansem. Zaczyna się od kawy, jak zapewne w przypadku większości par. Ale mamy też pizzę, ramen, makarony i owoce morza, a także kuchnię eksperymentalną. Pierwszy pocałunek widzimy dopiero w piątym odcinku, wcześniej para po prostu spotyka się, rozmawia i je - mówi Łukasz Knap. - To bardzo trudne, by utrzymać uwagę widza, pokazując wyłącznie to, jak ktoś je i rozmawia, a Isabel Coixet udało się to w sposób fantastyczny. To, jak połączone są te rozmowy z posiłkami, i to, co jedzenie symbolizuje w danej chwili, i jak uzupełnia daną sytuację, jest bardzo ciekawe - mówił ekspert.
Jak tłumaczył, w tym filmie jedzenie jest kluczem do tego, by skrócić dystans między ludźmi. O nowej etyce "foodie", o tym, kim jest dziś przedstawiciel pokolenia "foodie" i o tym, jak wyglądałaby "foodie love" w realnym świecie - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Gość Beaty Kwiatkowskiej mówił także o samej reżyser Isabel Coixet. - Wyróżnia ją to, że pokazuje silne kobiety, to klasyczne kino kobiece. Coixet często pokazuje wątki romansowe, jest w jej filmach dużo uczucia - mówił gość Czwórki. Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do filmów hiszpańskiej reżyser? I co wiemy o głównej bohaterce "Foodie love" - w tę rolę wciela się Laia Costa?
ZOBACZ TAKŻE Obiad w odległej galaktyce. Co jadano w "Gwiezdnych wojnach"? >>>
Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której pojawiła się pochodząca z Trójmiasta Zuzanna Grudniak. Wymyśliła ona aplikację, dzięki której znajdziemy partnera do wspólnego posiłku. POSŁUCHAJ >>>
***
Tytuł audycji: Sztuka jedzenia
Prowadzi: Beata Kwiatkowska
Gość: Łukasz Knap (dziennikarz i krytyk filmowy)
Data emisji: 5.01.2019
Godzina emisji: 13.08
kd