Festiwal Myśli Abstrakcyjnej. "Z potrzeby myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 10:57
- Pomysł narodził się z potrzeby myślenia, ale w dobrej atmosferze i w przystępny sposób - mówiła Diana Gaik, organizatorka pierwszego Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej.
Audio
  • O Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej opowiada Diana Gaik (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Podobno to, co nie nazwane, nie istnieje. O tym, jak język tworzy nasz świat, porozmawiamy w Pierwsze Słyszę
Podobno to, co nie nazwane, nie istnieje. O tym, jak język tworzy nasz świat, porozmawiamy w "Pierwsze Słyszę"Foto: pixabay.com/RyanMcGuire/domena publiczna

Jak przekonywała Gaik w rozmowie z Kamilem Jasieńskim, Festiwal zachęcać ma do myślenia abstrakcyjnego, czyli "ćwiczenia głowy". W programie imprezy znalazły się więc m.in. wystawa "Historia kilku błędów", ale także warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania oraz dyskusje. Wszystkie oscylują wokół dwóch tematów: błędu oraz obcych języków. - Abstrakcja i filozofia mają ze sobą dużo wspólnego, dlatego wiele z nich będzie poświęconych przynajmniej częściowo filozofii. Ta, podana w odpowiedni sposób pomaga w zrozumieniu wielu rzeczy, rozwija nas - mówiła Gaik. - Festiwal jest zachętą do poszukiwania innych punktów widzenia, myślenia w sposób niesztampowy i poszukiwania innych obszarów wiedzy - dodała.

Festiwal odbędzie się 18-27 listopada w Warszawie. Czego jeszcze spodziewać się mogą goście tej imprezy i w jaki sposób jej organizatorzy podchodzić chcą do zagadnienia błędów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Dianą Gaik.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Diana Gaik (organizatorka pierwszego Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Pablopavo: moje teksty to prawdopodobna fikcja

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 12:40
- Na dwieście piosenek, które napisałem, tylko dwie powstały na podstawie znanych mi opowieści. Reszta w większości to fikcja, która wydarza się w mojej głowie i którą za każdym razem staram się uwiarygodnić - mówi wokalista i autor tekstów Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Cygan: na pisanie piosenki nie ma recepty ani procedury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 10:00
- Każdą piosenkę pisze się tak, jakby się pisało pierwszą w życiu - mówi Jacek Cygan, poeta, autor pisenek. - To dlatego, że każda piosenka jest inna - wyjaśnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mówimy po turecku. "Język jak konstrukcja dzidy bojowej"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:40
Kiecka, baran, baca, kawa - tych słów nie byłoby w naszym języku, gdyby nie... Turcy. Czy to oznacza, że mamy szansę stać się mistrzami mowy tureckiej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe technologie w gwarze. Jak "klikają" Łużyczanie?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 16:40
- W językach mniejszościowych raczej nie wprowadza się nowych słów, tylko tworzy odpowiedniki. I tak w języku łużyckim odpowiednikiem słowa "komputer" jest "licznik" - opowiada językoznawca, dr Nicole Dołowy-Rybińska.
rozwiń zwiń