UW dla Powiśla. Języków ucz się właśnie tam

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 10:46
- Uniwersytet Warszawski planuje rozwijać się na Powiślu, już dziś mieści się tam wiele wydziałów - mówi Magdalena Pacholczyk, liderka projektu "Wspólny język Powiśla". - Zmienia się też myślenie o współdziałaniu z lokalną społecznością, mieszkańcami. Stąd inicjatywa "Projekt Powiśle" - dodaje.
Audio
  • Magdalena Pacholczyk, liderka projektu "Wspólny język Powiśla" opowiada o szczegółach inicjatywy (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim Powiślu
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim PowiśluFoto: PAP/Dariusz Radzimierski

- "Wspólny język Powiśla" to częścią większego "Projektu Powiśle", który organizuje na Uniwersytecie Warszawskim Instytut Kultury Polskiej Animatorzy Kultury - wyjaśnia gość Czwórki. - Ten pomysł wynika z tego, że Instytut Neofilologii i Lingwistyki stosowanej znajduje się na Powiślu. Nasze, konkretne już, działania adresowane są do mieszkańców Powiśla - dodaje. 

Magdalena Pacholczyk podkreśla, że UW czuje się współodpowiedzialny za miejsce, w którym się znajduje, chce dzielić się swoim bogactwem. W ramach "Wspólnego języka Powiśla" zaprasza już 11 maja na lekcje pokazowe języków mało znanych dla licealistów. W kolejnych dniach włączy się w festyn środowiskowy przy szkole na ulicy Drewnianej, zorganizuje wyjątkowe zajęcia dla dzieci, ale i dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O szczegółach tych imprez w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Magdalena Pacholczyk (liderka projektu "Wspólny język Powiśla")

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/ac

Czytaj także

Ranking raperów. Kto ma najbogatszy zasób słów?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 10:00
Zaproszony do Czwórki Mateusz Sawka w "Pierwsze słyszę" opowiada o "Słowniku polskich raperów". Postanowił w nim policzyć, jak zróżnicowane jest ich słownictwo. Kto znalazł się w czołówce, a kto na szarym końcu? No i jak powstał ten projekt?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Loesje. Od lat 80. są w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:35
- Loesje pojawiła się w Holandii w latach 80. była odpowiedzią na kwestie społeczne, kulturowe, polityczne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Powstała po to, by dać jakąś odpowiedź konstruktywną na wszechobecne narzekanie, ale też na zalew reklam w mediach - dodaje. 
rozwiń zwiń