Start up Vaqat - czy rozwiąże problem nadgodzin w firmach?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 22:30
Temat nadgodzin w firmach to temat rzeka, który dotyka wielu pracowników w Polsce i na świecie. Daniel Robaczewski stworzył start-up Vaqat, który może pomóc rozwiązać problem, a także może być platformą rekrutacyjną.
Platforma Vaqat łączy firmy ze studentami.
Platforma Vaqat łączy firmy ze studentami.Foto: shutterstock
  • Start up Vaqat powstał jako odpowiedź na problem nadgodzin w firmach. 
  • Pojawiające się na platformie zlecenie kierowane są do studentów. 
  • Dla młodych ludzi daje to możliwość zdobycia doświadczenia, a także nawiązania kontaktów biznesowych. 
  • "Vaqat jest także platformą rekrutacyjną" - mówi jej pomysłodawca Daniel Robaczewski. 
  • Obecnie z platformy korzysta blisko 10 tysięcy studentów z 53 państw i ponad 500 uczelni z całego świata. 

 

Jak aplikacja Vaqat łączy studentów z korporacjami?

Stworzona przez Daniela Robaczewskiego aplikacja Vaqat, łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i startupami, które potrzebują natychmiastowego, krótkoterminowego wsparcia w realizacji konkretnych zadań. Jego inicjatywa pomaga studentom nie tylko stawiać pierwsze kroki na rynku pracy, ale także firmom łowić talenty. 

- Mówiąc obrazowo: jestem menadżerem w korporacji i pracuję nad zadaniem, które zajmuje kilka, czy kilkanaście godzin. Jednocześnie zadanie nie jest specjalnie skomplikowane i mógłby je zrobić student - tłumaczy pomysłodawca aplikacji. - Publikuję swoje oczekiwania na naszej platformie i w ciągu paru minut zaczynają spływać pierwsze aplikacje osób chętnych do współpracy. Zakładam, że studenci są dostępni od zaraz, więc mogę w ciągu kilku minut wybrać najlepsze oferty i dostać pracę takiego pomocnika na parę godzin.

 

Czy dzięki platformie Vaqat można nawiązywać współpracę z firmami?

Gość Czwórki podkreśla, że jest to kanał globalny, do którego mają także dostęp studenci i zleceniodawcy z całego świata. Platforma ma również potencjał rekrutacyjny. - Mając już doświadczenie we współpracy z poszczególnymi osobami, zleceniodawca zdobywa wiedzę jak współpracownik się komunikuje, w jakim tempie i jak wykonuje zadanie i jak zarządza projektem - tłumaczy rozmówca Mateusza Kulika. - To daje możliwość ponawiania współpracy w przyszłości, a nawet zatrudnienie takiej osoby na stałe.

Zobacz także:

Jakie zadania są zlecane na platformie Vaqat? 

Zadania są różnorodne, od najprostszych i żmudnych, jak wpisywanie liczb z PDFa do Excela. - Zdarzają się jednak bardziej skomplikowane zadania typu zbudowanie dashboardu w Power BI czy przetłumaczenie aplikacji mobilnej łącznie ze zmianami w kodzie w interfejsie aplikacji z angielskiego na japoński - opowiada Daniel Robaczewski. - Pojawiały się także zadania na zbudowanie modelu finansowego. Więc tak naprawdę jeśli jest to coś, co student byłby w stanie zrobić, to może się znaleźć na Vaqacie.

 

Posłuchaj
15:21 Czwórka/Pierwsze Słyszę - start-up Vaqat 07.07.2023.mp3 O start-upie Vaqat opowiada jego pomysłodawca Daniel Robaczewski (Pierwsze slyszę/Czwórka)

 

Czy prace zlecone na platformie Vaqat są płatne? 

Obecnie z platformy korzysta już blisko 10 tysięcy studentów z 53 państw, i ponad 500 uczelni. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, a jedynym warunkiem jest bycie studentem i posługiwanie się uczelnianym mailem. Wszystkie prace i zlecone zadania są opłacane przez zleceniodawcę. - Każda godzina przepracowana jest płatna, co z jednej strony pozwala firmie nawet na zlecenie godzinnego czy dwugodzinnego zadania, bo zapłacą za to kilkadziesiąt złotych - podkreśla gość audycji. - Jednocześnie student wie, że za każdą godzinę dostanie wynagrodzenie.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Daniel Robaczewski (pomysłodawca start-up Vaqat)

Data emisji: 07.07.2023

Godzina emisji: 8.10

aw

Czytaj także

Porady od licencjonowanych medyków oznaczone

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 13:24
Jak zapowiada YouTube, już niedługo oznaczy filmy, które zostały opublikowane przez lekarzy posiadających licencję na wykonywanie zawodu. Ma być to kolejny krok w walce z dezinformacją na platformie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studenckie życie na kredyt. Banki proponują pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 17:44
Kredyty studenckie dostępne na polskim rynku od 1998 roku. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie w październiku. Pieniądze z kredytu wypłacane są w transzach nawet przez sześć lat, a zaciągniętą pożyczkę spłacamy dopiero po ukończeniu nauki. Są też szansę na jej umorzenie. 
rozwiń zwiń