Wymierające kierunki studiów. Czego nie studiować?
Przed maturzystami jedna z najważniejszych decyzji w ich życiu. Wybór kierunku studiów będzie warunkował nie tylko to, ile nauczymy się w ciągu trzech, pięciu czy sześciu lat studiów. W dużej mierze wpłynie na nasze przyszłe życie.
Najpopularniejszym kierunkiem nadal jest informatyka, choć coraz częściej pojawiają się głosy, że nie musimy kończyć studiów wyższych, by np. zostać programistą. - Rzeczywiście, programowania możemy uczyć się także na kursach, ale dyplom wyższej uczelni nadal otwiera wiele drzwi - mówiła Beata Pietrzyk z Jobhouse.
Czy studia magisterskie są nam potrzebne?
Brakuje kilkunastu tysięcy informatyków i zapotrzebowanie na nich nadal rośnie. Cały czas rosną też ich pensje. - To bardzo pożądany zawód. Pracodawca musi liczyć się z tym, że jeśli chce mieć w swoim zespole dobrego specjalistę, musi pomyśleć o dobrym wynagrodzeniu. To trend, który w najbliższych latach raczej nie ulegnie zmianie, przeciwnie, pensje w tym zawodzie najprawdopodobniej będą rosnąć - przekonywała i dodawała, że to niejedyne kierunki studiów, które gwarantują pracę w zawodzie.
Co poza programowaniem warto studiować? Ile zarobimy, jako początkujący programiści? Jakie możliwości rozwoju mamy w tym zawodzie? Więcej na ten temat w nagraniu.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Gość: Beata Pietrzyk z Jobhouse
Data emisji: 29.05.2019
Godzina emisji: 8.26