Absolutni debiutanci. Premiera "Piosenek o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 20:40
Od piątku w kinach "Piosenki o miłości". Co sprawia, że debiut fabularny Tomasza Habowskiego tak zachwyca widzów? 
Justyna Święs i Tomasz Włosok w filmie Piosenki o miłości
Justyna Święs i Tomasz Włosok w filmie "Piosenki o miłości"Foto: Gutek Film/mat. promocyjne

"Piosenki o miłości" to jeden z największych przebojów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz wielki zwycięzca Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. To romantyczna, słodko-gorzka i pełna emocji opowieść o wielkim talencie, ambicjach, miłości i konflikcie pokoleń. W rolach głównych występują Tomasz Włosok wraz z debiutującą na wielkim ekranie Justyną Święs - wokalistką i autorką tekstów zespołu The Dumplings. Muzyka to trzeci bohater filmu "Piosenki o miłości". Jest jedną z form komunikacji między bohaterami i widzami i wypełnia luki w scenariuszu. - W polskim kinie raczej nie robi się musicali, ale też "Piosenki…" nie mają klasycznej musicalowej formy. Pierwszym moim skojarzeniem, kiedy przeczytałem scenariusz, był "Once", który jest dla mnie bardzo ważnym filmem, bo to przez niego w ogóle zacząłem pisać piosenki - opowiadał w Czwórce kompozytor muzyki do filmu Kamil Holden Kryszak. Czwórka jest patronem medialnym "Piosenek o miłości".

W cyklu "Dobrze nakręcony" - w 19. rocznicę wydania "Meteory" - drugiego albumu studyjnego grupy Linkin Park - porozmawiamy o trzech klipach, które były obrazkami do najbardziej znanych singli z tego krążka. "Na talerzu" pojawi się Juicy Lucy czyli burger, który podbija sieć.  to nazwa cheeseburgera, w którym ser znajduje się wewnątrz mięsnego kotleta. O to, kto pierwszy wynalazł ten patent, zaciekle rywalizują ze sobą dwa bary znajdujące się na tej samej ulicy w Minneapolis.

Sprawdź także:

O godz. 7.30 połączymy się z Agnieszką Wojciechowską, która opowie o festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Festiwal co prawda w wakacje, ale już teraz zaczęły pojawiać się pierwsze informacje dotyczące zaproszonych gości. Po godz. 8.00 w naszym studiu pojawi się Ewa Majdecka, kierowniczka Działu Narzędzi Cyfrowych w Centrum Archiwistyki Społecznej i opowie o nowym portalu Zbiory Społeczne.

***

Na "Pierwsze słyszę" - w piątek (25.03), o godz. 6.05 - zapraszają Gosia Jakubowska i Szymon Jaworski

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka film polski
Czytaj także

Jacek Beler o filmie "Inni ludzie": jeden, wielki utwór muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 14:00
- Na pierwszy rzut oka, Kamil to gość z bloku, który chce zostać raperem. Im bardziej jednak zagłębiałem się w tekst Doroty Masłowskiej, tym więcej pojawiało się pytań, kim on tak naprawdę jest - mówi Jacek Beler, odtwórca roli głównej w filmie "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Premiera w piątek 18 marca.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Holden Kryszak i "Piosenki o miłości". Jak powstała muzyka do filmu?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 17:20
- To była moja pierwsza ścieżka dźwiękowa stworzona do filmu, w którym bohaterowie tworzą swoje pierwsze piosenki. Starałem się zachować amatorski sznyt w muzyce podwójnych debiutantów - opowiada Kamil Holden Kryszak. "Piosenki o miłości" trafią do kin 25 marca, wtedy też odbędzie się premiera soundtracku z filmu. 
rozwiń zwiń