Wigilijny wieczór na folkowo

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 12:00
W świątecznym, specjalnym wydaniu audycji Maciej Szajkowski zabrał słuchaczy Czwórki w wyjątkową podróż poprzez historię polskiej muzyki folkowej: od regionalnych tradycji ludowych do współczesnej "globalnej wioski".
Audio
  • O świątecznych tradycjach, muzycznych inspiracjach i planach na przyszły rok mówią: Anita Trebunia Tutka, Anna Broda, Maria Pomianowska oraz Krzysztof Trebunia Tutka (Folkowe Święta/Czwórka)
Maciej Szajkowski wraz z zaproszonymi gośćmi w Czwórce
Maciej Szajkowski wraz z zaproszonymi gośćmi w Czwórce

Gośćmi byli wybitni muzycy tej sceny: Anita Trebunia-Tutka, Anna Broda, Maria Pomianowska, a także Krzysztof Trebunia-Tutka. Opowiadali o swoich rodzinnych świątecznych tradycjach. - U nas to całomiesięczne przygotowania do świąt. Z pierwszą gwiazdką siadamy do wieczerzy, jedziemy do lasu, by nie przeszkadzać w przygotowaniach do świąt - opowiadał Krzysztof Trebunia-Tutka.

Goście Macieja Szajkowskiego dzielili się także swoimi muzycznymi doświadczeniami i odkryciami. - Pozdczas ostatniej trasy Korea-Indonezja-RPA i Chiny poznałam nie tylko ciekawych ludzi, ale także usłyszałam wiele instrumentóaw, o których istnieniu dotychczas nie miałam pojęcia. Podczas tych wypraw strasznie dużo się uczę, inspiruję się, czego efektem była moja tegoroczna płyta z kompozycjami na suki biłgorajskie - opowiadała o muzycznych ekspedycjach Maria Pomianowska.

Goście Czwórki zdradzili także swoje plany na przyszły rok, m.in. dotyczące Kwintetu Urmuli. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całości wyjątkowej świątecznej audycji Macieja Szajkowskiego.

***

Tytuł audycji: "Folk Off"

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Goście: Anita i Krzysztof Trebunie Tutki, Maria Pomianowska, Ania Broda (muzycy, wokaliści, kompozytorzy, przedstawiciele polskiej sceny folkowej)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 00.00

kd/mz

Czytaj także

Dzikie Jabłka. Przez Afrykę do polskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 00:19
- Zajęliśmy się muzyką afrykańską i utonęliśmy w niej kompletnie na dobre dziesięć lat. Potem dotarliśmy do polskiej muzyki tradycyjnej. Okazało się, że te dwa światy można z powodzeniem połączyć - mówił Bartosz Gułaj.
rozwiń zwiń