Graj w gotowanie. Testujemy "Coocking Simulator"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 06:50
Gry kulinarne cieszą się coraz większą popularnością. Niektóre pozwalają stworzyć własną sieć restauracji, a inne - poczuć się jak prawdziwy szef kuchni, albo po prostu... poeksperymentować z gotowaniem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

Dzięki Virtual Reality możemy się przenieść do alternatywnej rzeczywistości. Okazuje się, że możemy tam też jeść - jeść to, co nam się zamarzy.  Mimo że podstawowymi elementami VR jest oddziaływanie na wzrok i słuch, to wrażenie jedzenia też możemy w tym świecie uzyskać. Ze specjalnych alg można wydrukować coś, co wygląda jak orzech, a doposażone w zapach sprawi, że będziemy odczuwać smak prawdziwego orzecha. Co więcej - VR może z powodzeniem pomóc w odchudzaniu, zaspokoić zachcianki alergików, ale i pozwala na podróże w czasie. Dzięki tej nowoczesnej technologii zjemy papki z przyszłości czy dania sprzed 200 lat.

"Coocking Simulator" to bez wątpienia produkcja, skierowana do wszystkich miłośników gotowania i eksperymentów kulinarnych. Tytuł został wybrany jako najlepsza produkcja VR dla miłośników spędzania czasu w kuchni w bardzo realistyczny sposób. W grze ważne są - poza kulinarną wyobraźnią - także podstawowe prawa fizyki. - W tym symulatorze nie wszystkie potrawy da się zrobić. Kucharze muszą dbać o odpowiednie przelewanie płynu czy zręczne dodanie elementów potrawy - mówiła Kamila Kołodziej z Live Motion Games. - Dzięki tej grze możemy nauczyć się wielu rzeczy, które przydadzą nam się w prawdziwej kuchni, choć oczywiście nie spróbujemy tu smaku potraw - tłumaczył zaś Kamil Koryszewski z Gaming Factory.

Posłuchaj:

Fani gier kulinarnych przyznają, że gotowanie relaksuje, a po tym wirtualnym dodatkowo nie trzeba sprzątać. Takie gry mogą być świetnym sposobem na kreatywne spędzanie czasu, bo potrawy, które tam tworzymy nie muszą być "na poważnie", mogą być niezwykłe, a nawet zabawne.

***

Na "Strefę Gamingu" - w niedzielę (03.04) o godz. 12.05 – zaprasza Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

kul


Czytaj także

Adriana i sztuka digitalowa. Co to znaczy crypto art?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 15:20
- Crypto art pochodzi od NFT, a NFT to digitalowa sztuka, którą można sprzedać w kryptowalucie - mówi ADRIANA, której hybrydowa wystawa "NFT-Now-Fashion-Time” wprowadza w świat sztuki w postaci ilustracji modowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Amiga Rulez!". Historia komputera, który mógł podbić świat

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 16:37
- Gdyby historia potoczyła się tylko trochę inaczej, dziś w polskich domach królowałby system Amiga OS - mówił w rozmowie z Czwórką Robert Łapiński z magazynu "Pixel", wydawca książki "Amiga Rulez!".
rozwiń zwiń