ToGetAir - szczyt klimatyczny. Spotkanie ekoentuzjastów i ekosceptyków, nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 17:23
Ekologia dotyczy każdego z nas, dlatego Fundacja Czyste Powietrze do udziału w Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym ToGetAir zaprasza każdego, by o klimacie, planecie i dobrych wyborach wiedzieć więcej. 
Na ToGetAir spotkają się ekoentuzjaści i ekosceptycy
Na ToGetAir spotkają się ekoentuzjaści i ekosceptycy Foto: Shutterstock/ NicoElNino

- W tym roku zmieniliśmy nieco formułę naszego wydarzenia - mówi Agata Śmieja z Fundacji Czyste Powietrze. - Będziemy rozmawiać z decydentami, politykami, prezesami, ale też chcemy poznać ekologiczne wybory Polaków. Chcemy dowiedzieć się, co tak naprawdę my, ludzie, polscy obywatele myślimy o ekologii. Chcemy poznać zdanie i ekoentuzjastów, i ekosceptyków, a także osób, dla których cena i korzyści ekonomiczne mają znaczenie czy tych, które chętnie angażują się w działania środowiskowe lokalnie np. w swojej dzielnicy. 

Wydaje się, że ekoentuzjaści i ekosceptycy to wybuchowa mieszanka. Agata Śmieja uspokaja jednak i wyjaśnia, że są osoby, które prezentują obie te postawy na raz. Zdarza się, że ktoś jest entuzjastycznie nastawiony do jakiegoś tematu np. segregacji śmieci czy oszczędności wody, a ekosceptyczny wobec aut elektrycznych. 

Dziś ekologia dotyka każdego z nas i każdej dziedziny życia. Zadań i pomysłów na to w jaki sposób powinniśmy być ekologiczni i dbać o środowisko jest bardzo dużo - zauważa ekspertka.  - Chcemy rozmawiać o energii, śmieciach i czystym powietrzu, ale także o hipokryzji klimatycznej i dezinformacji, której pojawia się coraz więcej. 

Na Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym ToGetAir nie zabraknie rozmów o sortowaniu śmieci, ale też tematów związanych z polityką poszczególnych państw, Unii Europejskiej czy całego świata. 


Posłuchaj
03:56 czwórka ratujemy świat 14.04.2023 szczyt.mp3 Na Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny ToGetAir zaprasza Agata Śmieja z Fundacji Czyste Powietrze (Ratujemy świat/Czwórka)

 

W programie zaplanowano 34 debaty i dyskusje przy okrągłych stołach. Chętni zabrać głos mogą się zgłaszać do organizatorów. - Debaty mają zamkniętą liczbę prelegentów, ale każdy w Polsce może się do nas bezpłatnie zapisać i odwiedzić nas w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego - zaprasza organizatorka. - Osoby zainteresowane wzięciem udziału w dyskusji i przekazaniem swojego zdania, wizji i ekowyborów mogą wziąć udział w jednym z ośmiu okrągłych stołów. 

Czytaj także:

ToGetAir odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia, tuż przed Dniem Ziemi, w godzinach 9-17 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. 

Głównym partnerem radiowym wydarzenia jest Polskie Radio 24. 

***

Tytuł audycji: Ratujemy świat

ProwadziMarta Hoppe

Gość: Agata Śmieja (Fundacja Czyste Powietrze)

Data emisji: 14.04.2023

Godz. emisji: 15.51

pj

Czytaj także

Sprzątanie świata. "Zacznij od własnego podwórka"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 15:00
- Ludzie śmiecą, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak jest to niebezpieczne dla nich i dla planety, dlatego tak ważna jest edukacja - podkreślał Grzegorz Mikosza z Fundacji Nasza Ziemia, główny koordynator akcji "Sprzątanie świata - Polska". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miejskie wyspy ciepła. Jak im zaradzić i uciec od gorąca?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 11:40
Zmiany klimatyczne dotyczą całej planety. W miastach powstają tzw. wyspy ciepła, które w połączeniu z falami upałów dla wielu mogą być niebezpieczne. Polska Agencja Kosmiczna zleciła analizy wysp ciepła dla pięciu dużych polskich miast. Gdzie jest najgoręcej i jak sobie z tym poradzić?
rozwiń zwiń