W tym roku jesteśmy obecni na ponad 40 wydziałach w 25 największych uczelniach technicznych w Polsce – podkreśla organizator konkursu. - W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 350 prac na poziomie inżynierskim i mniej więcej 90 z nich dotyczyło sztucznej inteligencji, która zdecydowanie przewyższa wszystkie inne dziedziny. To obszar, który w tej chwili cieszy się największym zainteresowaniem studentów i nic nie wskazuje, żeby wkrótce miało się to zmienić.
Do konkursu zgłoszona może zostać praca dyplomowa I stopnia, która spełnia łącznie poniższe wymogi: została przygotowana w języku polskim lub angielskim, została obroniona przez studenta wyżej wymienionego kierunku do 8 maja 2023 roku, a autor pracy otrzymał średnią ocenę minimum 4.5 (od promotora i recenzenta) lub znalazł się w gronie 15 najlepszych prac na wydziale i kierunku studiów. - Mam przyjemność czytania tych prac i one naprawdę są wyjątkowe. Co więcej, przeczą obiegowej opinii, że obniża się poziom kształcenia - przekonuje rozmówca Weroniki Puszkar. - Oczywiście mamy wysokie kryteria jeśli chodzi o przyjmowanie zgłoszeń, ale jestem przekonany, że polscy studenci i studentki są w stanie im sprostać.
Głównym celem konkursu jest wyłonienie i promowanie wyróżniających się absolwentów uczelni wyższych z obszarów. Termin nadsyłania prac na tegoroczną odsłonę Engineer 4 Science 2023 upływa 8 maja 2023 roku.
12:35 CZWÓRKA Strefa Prywatna - inzynier 25.04.2023.mp3 Jak zgłosić się do konkursu Engineer 4 Science 2023? (Strefa studenta/Czwórka)
***
Tytuł audycji: Strefa studenta
Prowadzi: Weronika Puszkar
Gość: Marcin Ziółek (prezes 4 Science Institute)
Data emisji: 25.04.2023
Godz. emisji: 14.04
kul