Logo Polskiego Radia
Dwójka
Michał Czyżewski 12.11.2013

Teatr nieba i piekła

W audycji "Wybieram Dwójkę" zapowiedzieliśmy 6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, który odbędzie się w Krakowie. W festiwalowym konkursie prezentowane są najbardziej dyskutowane spektakle ostatniego sezonu.
Plakat festiwalowyPlakat festiwalowymat. prasowe
Posłuchaj
  • Zaproszenie na 6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia (Wybieram Dwójkę)
  • Relacja Ewy Szczecińskiej z Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie (Wybieram Dwójkę)
  • Zaproszenie na spotkania wokół książki Ilse Aichinger "Mój zielony osioł. Opowiadania, wiersze, słuchowiska" (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o książce "Dziewczyna na płótnie" (Wybieram Dwójkę)
Czytaj także

Szósta edycja Teatralnego Festiwalu Boska Komedia będzie subiektywnym przeglądem najbardziej reprezentatywnych przedstawień nowego polskiego teatru. Konkurs — INFERNO to przede wszystkim wybór najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu, które oddają temperaturę twórczą i aspiracje polskich artystów teatru. (Bartosz Szydłowski, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia)

Publiczność będzie mogła zobaczyć przedstawienia w reżyserii m.in.: Mai Kleczewskiej, Agaty Dudy - Gracz, Eweliny Marciniak, Moniki Strzępki, Michała Zadary, Jana Klaty i Krzysztofa Warlikowskiego. Z trórcami i organizatorami festiwalu rozmawiała justyna Nowicka.

W audycji przedstawiliśmy również relację Ewy Szczecińskiej z Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie i zapowiedzieliśmy spotkania wokół książki Ilse Aichinger "Mój zielony osioł. Opowiadania, wiersze, słuchowiska", które odbędą się w Warszawie, Łodzi i w Krakowie.

Mówiliśmy także o publikacji "Dziewczyna na płótnie". To książka artystyczna będąca zbiorem specjalnie do niej napisanych tekstów zainspirowanych obrazami Poli Dwurnik. W tekstach autorów takich jak Olga Tokarczuk, Maria Poprzęcka, Maria Anna Potocka, Denise Grollmus, dr Andrzej Depko czy Ruth Mitchell, w ich opowiadaniach, esejach, wspomnieniach, piosenkach postaci i sceny z obrazów zyskują nowe życie, znaczenie i kontekst. Z twórcami publikacji spotkała się Aleksandra Łapkiewicz.

Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.

12 listopada (wtorek)