Logo Polskiego Radia
Trójka
Paula Golonka 15.08.2012

Transatlantyk nie chce nudzić

– Na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk chcemy łączyć poważne tematy z energią dobrej muzyki, kina. Nawet o śmiertelnie przygnębiających sprawach można mówić pogodnym głosem – mówił Jan A.P. Kaczmarek o swoim autorskim festiwalu.
Posłuchaj
  • Audycja specjalna z Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk, 15.08.2012

Jedną z najważniejszych sekcji odbywającego się w dniach 15–22 sierpnia festiwalu Transatlantyk jest Kino Kulinarne. Widzowie tegorocznej edycji imprezy będą mieli okazję wziąć udział w pięciu wyjątkowych, inspirowanych pokazanymi obrazami kolacjach. – Nasz program, który jest na pierwszym poziomie bardzo hedonistyczny, bo oglądamy filmy, a potem jemy pyszną kolację, ma także drugie dno. Gotujemy bowiem z lokalnych, organicznych produktów, z wielką troską i szacunkiem dla żywności. Przyrządzone posiłki jemy w sposób bardzo społeczny. Posiłek zawsze powinien być spotkaniem ludzi – mówił Jan A.P. Kaczmarek, twórca festiwalu.
Rozmówca Barbary Marcinik podkreślił, że Transatlantyk jest pierwszym na świecie festiwalem miejsko-wiejskim. Miasto to Poznań, a wieś to liczący 250 mieszkańców i położny 60 km na zachód od Poznania Rozbitek. – Chcieliśmy połączyć żywą atmosferę miasta z pewnym skupieniem, które klasycznie można znaleźć na wsi – tłumaczył Jan A.P. Kaczmarek. W Rozbitku prowadzone są zajęcia z młodymi geniuszami z wielu dziedzin sztuki.
Gośćmi audycji byli także: Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania i Piotr Voelkel, gospodarz Concordii Design.
Trójka jest patronem Transatlantyku. W Poznaniu będą obecni nasi wysłannicy: Barbara Marcinik i Ryszard Jaźwiński. Zapraszamy do słuchania relacji na naszej antenie.