Paweł Słójkowski 29.09.2013

Primera Division: Real przegrywa w derbach Madrytu

Piłkarze Atletico Madryt po raz pierwszy od 14 lat wygrali ligowy mecz z Realem. W sobotę okazali się lepsi na stadionie lokalnego rywala 1:0. Podopieczni Diego Simeone nie stracili w tym sezonie punktu, podobnie jak Barcelona, która pokonała Almerię 2:0.
Gwiazdy Realu - Gareth Bale i Cristiano RonaldoGwiazdy Realu - Gareth Bale i Cristiano RonaldoPAP/EPA/KIKO HUESCA

Jedyna bramka na Santiago Bernabeu padła już w 11. minucie. Po podaniu Koke sam przed golkiperem "Królewskich" znalazł się Diego Costa i pewnym strzałem zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie.
Ten gol wystarczył do pokonania madryckiego Realu, który nie zachwycił w sobotni wieczór. Lepiej prezentowali się rywale, którzy stworzyli kolejne sytuacje do poprawy wyniku - m.in. Koke w 81. minucie trafił w poprzeczkę.
Piłkarze Atletico czekali na ligową wygraną z Realem od 30 października 1999 roku, kiedy na Santiago Bernabeu zwyciężyli 3:1. Od tej pory nie potrafili wygrać z "Królewskimi" w hiszpańskiej ekstraklasie 23 meczów.
W sobotę po raz pierwszy przed swoimi kibicami pokazał się Gareth Bale, który wszedł na boisko w 46. minucie. Sprowadzony latem za 100 mln euro Walijczyk grał we wrześniu tylko w wyjazdowych spotkaniach Realu (jednym ligowym i jednym w Champions League), a poza tym leczył kontuzję.
Po siedmiu kolejkach Primera Division Real (16 pkt) ustępuje lokalnemu rywalowi już o pięć punktów. Taki sam dorobek jak Atletico ma prowadząca dzięki lepszej różnicy bramek Barcelona. Katalończycy pokonali na wyjeździe Almerię 2:0 i zanotowali najlepszy start sezonu w historii klubu.