Marcin Nowak 30.01.2014

Puchar Króla: Real Madryt już w półfinale

Piłkarze Realu Madryt awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym, rozegranym na stadionie Santiago Bernabeu, po raz drugi pokonali Espanyol Barcelona 1:0.

Na wyjeździe "Królewscy" zwyciężyli także 1:0.
We wtorek jedyną bramkę już w 7. minucie zdobył Jese Rodriguez. Goście grali w osłabieniu od 76. minuty, gdy czerwoną kartkę otrzymał Victor Sanchez.
W środę Barcelona powinna dopełnić formalności w meczu na Camp Nou z zespołem Levante, który pokonała na wyjeździe 4:1. Z kolei broniące trofeum Atletico Madryt pojedzie do Bilbao, gdzie będzie bronić jednobramkowej zaliczki (1:0) w spotkaniu z Athletic.
Ostatni rewanżowy mecz 1/4 finału ma być rozegrany w czwartek w Santander, ale piłkarze trzecioligowego Racingu zagrozili jego bojkotem z powodu zaległości finansowych. Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy przegrali w San Sebastian z Realem Sociedad 1:3.