Paweł Słójkowski 08.09.2014

El. Euro 2016: łatwo, gładko i przyjemnie. Polska rozgromiła Gibraltar [RELACJA]

Polska wygrała z Gibraltarem 7:0 (1:0) w swoim inauguracyjnym meczu grupy D eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016. Cztery bramki zdobył Robert Lewandowski, dwie Kamil Grosicki, a jedną Łukasz Szukała.
Gracz reprezentacji Polski Kamil Grosicki (drugi z prawej) fetuje strzelenie gola Gibraltarowi w eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw Europy 2016 w portugalskim FaroGracz reprezentacji Polski Kamil Grosicki (drugi z prawej) fetuje strzelenie gola Gibraltarowi w eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw Europy 2016 w portugalskim FaroPAP/Bartłomiej Zborowski

Gibraltar - Polska 0:7 (0:1)

Bramki: Robert Lewandowski (50-głową, 54, 86, 90+2), Kamil Grosicki (10, 48), Łukasz Szukała (58-głową).

Sędzia: Stefan Johannesson (Szwecja).

Żółte kartki: Gibraltar - David Artell; Polska - Mateusz Klich, Kamil Glik.

________________________________________________________________________________

Relacja:

90 min. - Koniec meczu. Polska pewnie pokonuje Gibraltar 7:0 (1:0).

90 min. + 2 - Robert Lewandowski show. Czwarta bramka napastnika Bayernu Monachium.

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.

86 min. - Indywidualna szarża Roberta Lewandowskiego i mamy szóstego gola!

85 min. - Wydaje się, że w tym meczu wszystko jest już jasne. Biało-czerwoni nie forsują tempa, a Gibraltar chce jak najszybciej znaleźć się w szatni.

79 min. - Żegnany brawami schodzi z boiska Kamil Grosicki, który był zdecydowanie najlepszym graczem na boisku.

73 min. - Stuprocentową sytuację (a w zasadzie dwie stuprocentowe sytuacje) zmarnował wprowadzony na plac gry Waldemar Sobota.

66 min. - Polacy nieco spuścili z tonu, ale nadal dążą do podwyższenia wyniku. Przed chwilą piłka po strzale Rybusa obiła prawy słupek bramki Gibraltaru.

58 min. - Łukasz Szukała świetnie znalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał Pereza. 10 minut i 4 gole dla biało-czerwonych.

56 min. - Z dystansu Pereza próbował zaskoczyć Krychowiak. Golkiper gospodarzy odbił jednak piłkę do boku.

54 min. - Ależ otwarcie Polaków. Na listę strzelców znów wpisuje się Robert Lewandowski.

50 min. - Kolejna bramka Polaków. Strzałem głową podwyższa prowadzenie Robert Lewandowski.

48 min. - Kamil Grosicki świetnie wymanewrował obrońców i płaskim strzałem pokonał Pereza. Gibraltar - Polska 0:2!

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

Strzela
Strzela gracz reprezentacji Polski Arkadiusz Milik (z prawej, front) uprzedzając Gibraltarczyka Lee Casciaro (z prawej, tył) w eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw Europy 2016 w portugalskim Faro. Fot.: PAP/Bartłomiej Zborowski

45 min. + 1 - Koniec pierwszej połowy. Polska prowadzi z Gibraltarem 1:0.

45 min. - Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu.

44 min. - Rybus strzela z rzutu wolnego bardzo niemrawo, wprost w mur.

40 min. - Kamil Glik otrzymuje żółtą kartkę. Obrońca Torino próbował strzału przewrotką, ale zamiast w piłkę trafił w głowę gracza Gibraltaru.

35 min. - Polacy dostosowali się poziomem gry do Gibraltaru. Dużo chaosu na boisku.

27 min. - Bomba Grosickiego przeleciała nad bramką.

25 min. - Z rzutu wolnego Lewandowski - bez powodzenia.

23 min. - Perez instynktownie broni strzał Klicha.

22 min. - Groźnie przed bramką... Szczęsnego. Mocno uderzył Brian Perez, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

17 min. - Żółtą kartką ukarany Mateusz Klich.

16 min. - Grosicki sam na sam z Perezem, ale golkiper gospodarzy w ostatniej chwili uprzedził Polaka.

10 min. - GOOOOLLL! Kamil Grosicki z prawej strony uderzył po długim rogu i zaskoczył golkipera gospodarzy!

10 min. - Ależ okazja na objęcie prowadzenia! Główkował Glik, ale jeszcze lepszą paradą popisał się bramkarz Gibraltaru.

9 min. - Strzał Milika minimalnie mija słupek bramki strzeżonej przez Pereza.

7 min. - Przewaga reprezentacji Polski nie podlega dyskusji, brakuje jednak wykończenia akcji.

3 min. - Lewandowski znalazł się w polu karnym, ale źle dograł piłkę do partnerów i akcja spaliła na panewce.

1 min. - GRAMY!

20.40 - Przed nami hymny obu zespołów.

20.10 - Początek meczu z Gibraltarem o 20.45 w Faro.

20.00 - Gruzja przegrała z Irlandią 1:2 (1:1) w rozegranym w Tbilisi meczu rywali Polaków w grupie D eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016.

19.55 - Znamy wyjściowe jedenastki:

Gibraltar: 1-Jordan Perez - 2-Scott Wiseman, 6-Roy Chipolina (kapitan), 4-David Artell, 3-Joseph Chipolina - 8-Rafael Bado, 5-Ryan Casciaro, 10-Liam Walker, 16-Brian Perez, 7-Lee Casciaro - 9-Kyle Casciaro.

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 17-Paweł Olkowski, 15-Kamil Glik, 4-Łukasz Szukała, 14-Jakub Wawrzyniak - 11-Kamil Grosicki, 8-Grzegorz Krychowiak, 10-Mateusz Klich, 13-Maciej Rybus - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 7-Arkadiusz Milik.