Bartosz Orłowski 22.10.2014

PlusLiga: ZAKSA - Resovia. Wicemistrzowie Polski bezlitośni dla gospodarzy

Czarna seria siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle trwa dalej. Podopieczni Sebastiana Świderskiego ulegli we własnej hali Resovii Rzeszów 0:3 w meczu 5. kolejki PlusLigi.
Kibice Resovii mają powody do zadowoleniaKibice Resovii mają powody do zadowoleniaWikipedia/Anna Kłeczek

Tak fatalnego początku sezonu w Kędzierzynie nie pamiętają. Po wygranej w pierwszej kolejce nad AZS-em Częstochowa, kędzierzynianie zanotowali w środę czwartą porażkę z rzędu. Pocieszeniem dla Pawła Zagumnego i spółki może być terminarz. Najtrudniejsze mecze mają już za sobą.

W środowym meczu z Resovią podopieczni Sebastiana Świderskiego walkę podjęli tylko w dwóch setach. W pierwszym prowadzili nawet 20:16, a mimo to musieli uznać wyższość rywala. Goście wygrali na przewagi do 26.

Druga odsłona to typowa walka punkt za punkt i dopiero w końcówce rzeszowianie uzyskali dwa punkty przewagi. Taką właśnie różnicą wygrali seta.

Trzecia partia przebiegała podobnie do poprzedniej, ale tylko do drugiej przerwy technicznej. Podopieczni Andrzeja Kowala prowadzili na niej 16:14, a po powrocie na parkiet gospodarzom przytrafił się niewyobrażalny przestój. Oddali siedem punktów z rzędu i nagle zrobiło się 14:23. Stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Rzeszowa. ZAKSA walczyła już tylko o honor i zdołała częściowo zniwelować straty (18:25).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (26:28, 23:25, 18:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zagumny, Dominik Witczak, Lucas Loh, Jurij Gladyr, Dick Kooy, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Nimir Abdel-Aziz, Wojciech Kaźmierczak, Kay van Dijk, Krzysztof Zapłacki.

Asseco Resovia Rzeszów: Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Russell Holmes, Piotr Nowakowski, Nikolaj Penczew, Jochen Schoeps - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski.