Marcin Nowak 20.07.2010

Tour de France: 16. etap - Contador pozostaje liderem

Francuz Pierrick Fedrigo wygrał 16. etap kolarskiego wyścigu Tour de France, którego trasa o długości prawie 200 kilometrów prowadziła z Bagneres de Luchon do Pau.
Zespół RadioSchakZespół RadioSchak fot. East News

Drugie miejsce zajął jego rodak Sandy Casar, a trzecie Hiszpan Ruben Plaza.

Fedrigo najszybciej finiszował z ośmioosobowej grupy, która oderwała się od peletonu. W grupie tej był m.in. siedmiokrotny triumfator Tour de France Amerykanin Lance Armstrong, który zajął szóste miejsce.

Peleton stracił do prowadzącej grupy ponad 6 minut. Na jego czele przyjechał Norweg Thor Hushovd. W peletonie byli Alberto Contador i Andy Schleck, zatem w czołówce klasyfikacji generalnej nic się nie zmieniło. Prowadzi Hiszpan przed kolarzem z Luksemburga.

Na 86. pozycji dzisiejszy etap ukończył Sylwester Szmyd. Polak stracił do zwycięzcy ponad 23 minuty. W klasyfikacji generalnej kolarz grupy Liquigas zajmuje 66. miejsce, tracąc do lidera godzinę i 38 minut.