Paweł Klocek 09.12.2010

Wisła Can-Pack wygrywa w Eurolidze

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały na wyjeździe węgierski zespół Pecs 2010 67:57 (17:14, 19:16, 14:9, 17:18) w meczu 7. kolejki grupy A Euroligi.
Pecs 2010 - Wisła Can-Pack KrakówPecs 2010 - Wisła Can-Pack Kraków fot. PAP/EPA

Krakowiankom dzięki wygranej walce pod tablicami (37:33) i skutecznej pod koszem Eweliny Kobryn (trafiła 12 z 16 rzutów za 2 pkt) udało się po raz drugi pokonać rywalki z Pecsu.

Tylko pierwsza kwarta była bardzo wyrównana; zawodniczki obydwu drużyn zdobywały punkty na zmianę, kosz za kosz, a na tablicy pięciokrotnie pojawił się remis. Od drugiej kwarty wiślaczki zaczęły uzyskiwać stopniowo przewagę; rywalki nie potrafiły znaleźć sposobu na podkoszowe akcje Kobryn. Środkowa reprezentacji Polski zdobyła 17 punktów do przerwy, co pozwoliło Wiśle prowadzić 36:30.

Obrona strefowa koszykarek z Krakowa w trzeciej kwarcie sprawiała Węgierkom wiele problemów. Dzięki agresywnej defensywie podopieczne trenera Jose Ignacio Hernandeza kontrolowały sytuację i na pół minuty przed końcem tej części uzyskały prowadzenie różnicą 14 pkt (48:34) po rzucie za trzy punkty Doroty Gburczyk.
Początek ostatniej części spotkania nie wskazywał na to, że końcówka będzie nerwowa i zacięta. Po szalonym rzucie zza linii 6,75 m australijskiej rozgrywającej Wisły Erin Philips w ostatniej sekundzie akcji Polki uzyskały najwyższą przewagę - 55:39. To prowadzenie je uśpiło - zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały rywalki. Węgierki systematycznie zmniejszały straty i na 60 sekund przed końcem przegrywały 55:63, ale końcówka należała ponownie do koszykarek z Krakowa.

Pecs 2010 - Wisła Can-Pack 57:67

Pesc 2010: Alexandria Quigley 13, Zsofia Fegyverneky 10, Sara Krnjic 10, Jela Vidacic 8, Dalma Ivanyi 8, Krisztina Raksanyi 6, Kelsey Griffin 2, Noemi Czirjak 0, Nora Nagy-Bujdoso 0, Nikoletta Benczurne Turoczi 0, Nikolett Sarok 0.

Wisła Can Pack: Ewelina Kobryn 26, Janell Burse 13, Erin Phillips 12, Paulina Pawlak 5, Dorota Gburczyk-Sikora 5, Andja Jelevic 4, Katarzyna Krężel 2, Magdalena Leciejewska 0, Maja Vucurovic 0.