Marcin Nowak 14.12.2010

Bramkarze bohaterami meczów ligi NHL

Hokeiści Nashville Predators wygrali z New York Islanders 5:0. Po raz drugi z rzędu czyste konto zachował szwedzki bramkarz Anders Lindback.
Nashville Predators - Detroit Red WingsNashville Predators - Detroit Red Wingsfot. Wikipedia

Lindback obronił 28 strzałów rywali i zapewnił Predators szóste zwycięstwo w ostatnich ośmiu spotkaniach. Dla 22-letniego reprezentanta Trzech Koron to dopiero pierwszy sezon w NHL.

Ofensywnym bohaterem spotkania był rodak Lindbacka, Patric Hornqvist, który strzelił dwa gole. Rywale Nashville przegrali szósty mecz z rzędu i dwudziesty z ostatnich 21.

Detroit Red Wings ulegli u siebie z Los Angeles Kings również 0:5. Gospodarze strzelali na bramkę Jonathana Quicka aż 51 razy, jednak bramkarz Los Angeles obronił wszystkie i po raz dziesiąty w karierze zachował czyste konto.

Colorado Avalanche pokonali Chicago Blackhawks 7:5. Na 2:24 przed końcem spotkania gospodarze przegrywali 4:5. Wtedy wyrównał Czech Tomasz Fleischmann, a później co minutę trafiali Matt Duchene i Ryan O'Reilly.

Calgary Flames wygrali 3:2 po dogrywce z Columbus Blue Jackets. Bohaterem spotkania był kapitan Płomieni, Jarome Iginla, który strzelił dwa gole, w tym zwycięskiego na 1:11 przed końcem dogrywki.

Ottawa Senators również po dogrywce przegrali z Atlanta Trashers 3:4. Wydawało się, że mecz rozstrzygnie się dużo wcześniej. Thrashers prowadzili już 3:0 po golach Jima Slatera, Bryana Little i Dustina Byfugliena. Ottawa wyrównała, a gola na 3:3 zdobył z rzutu karnego Jason Spezza. W doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę strzelił Bryan Little i drużyna z Atlanty mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W San Jose tamtejsi Sharks przegrali z Dallas Stars 2:3 po karnych. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Brad Richards.

Wyniki poniedziałkowych spotkań hokejowej ligi NHL:

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 0:5
Ottawa Senators - Atlanta Thrashers 3:4 (po dogrywce)
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 7:5
Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 3:2 (po dogrywce)
Nashville Predators - New York Islanders 5:0
San Jose Sharks - Dallas Stars 2:3 (po karnych)