Marcin Nowak 24.12.2010

New York Islanders najlepsi wśród najsłabszych

Hokeiści New Jersey Devils przegrali 1:5 z New York Islanders w meczu dwóch najsłabszych drużyn Konferencji Wschodniej i całej ligi NHL.
Mark Streit z New York IslandersMark Streit z New York Islandersfot. Wikipedia

Wczoraj władze Devils zwolniły trenera Johna MacLeana, a do drużyny wrócił Jacques Lemaire.

Ponowny debiut Lemaire'a na ławce trenerskiej był zupełnie nieudany. Już po 11 minutach spotkania goście prowadzili 3:0, a pierwsze dwa gole w tym spotkaniu zdobył Josh Bailey.

Nie umieli grać w hokeja

Po meczu trener "Diabłów" stwierdził, że jego podopieczni wyglądali jakby nie umieli grać w hokeja. "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem" - dodał 65-letni szkoleniowiec, który został wyciągnięty z hokejowej emerytury, by ratować drużynę z East Rutherford.

Za spotkanie swojej drużyny musiał przepraszać także szkoleniowiec Columbus Blue Jackets Scott Arniel. Jego podopieczni przegrali 3:7 z Vancouver Canucks. Dwie bramki dla gości zdobył były zawodnik Blue Jackets Raffi Torres, a bliźniacy Sedinowie mieli łącznie 7 punktów: Henrik miał gola i trzy asysty, a Daniel - jedno trafienie i dwa decydujące podania. Już po 33 minutach spotkania było 6:0 dla gości.

Nic więc dziwnego, że trener gospodarzy Scott Arniel stwierdził, że jego hokeiści wyglądali jakby nie chciało im się grać. - Chcę przeprosić za to kibiców. Profesjonalnym sportowcom płaci się za ich postawę, a gdy nie wykonują swojej pracy, zostaną za to skrytykowani - mówił Arniel.

Mecz wieczoru rozstrzygnięty w karnych

W meczu anonsowanym jako spotkanie wieczoru Washington Capitals przegrali po karnych z Pittsburgh Penguins 2:3. Obie drużyny spotkają się 1 stycznia w niezwykle widowiskowym spotkaniu na świeżym powietrzu, na stadionie baseballowym Heinz Field w Pittsburgu.

We wczorajszym meczu gola i asystę miał Sidney Crosby. Kapitan Penguins w 23. kolejnym meczu zdobył co najmniej punkt. Do rekordu NHL autorstwa Markusa Naslunda brakuje mu siedmiu meczów z minimum jednym punktem. Dzięki temu goście objęli prowadzenie w Konferencji Wschodniej.

Nowymi wiceliderami Wschodu zostali Tampa Bay Lightning, którzy zepchnęli na czwarte miejsce drużynę z Waszyngtonu. Po serii 11 karnych "Błyskawice" pokonały na wyjeździe New York Rangers 4:3 po 11 seriach karnych. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Ryan Malone.

Przełamanie Montreal Canadiens

Zespół z Tampy ma 45 punktów, o trzy więcej niż 3. drużyna Wschodu, Montreal Canadiens. Drużyna z Montrealu, po czterech kolejnych porażkach na wyjeździe, pokonała tym razem Carolinę Hurricanes 3:2. Wszystkie gole tego spotkania padły w drugiej tercji.

Przegrali natomiast liderzy Zachodu. Detroit Red Wings ulegli w St. Louis tamtejszym Blues 3:4. Po dziesięciu meczach bez gola dwukrotnie do siatki trafił Patrik Berglund. Goście przystąpili do spotkania bez swojego czołowego centra Pawła Dacjuka, który z powodu urazu ręki będzie pauzował przez miesiąc.

Tyle samo punktów co Detroit - 46 - mają Dallas Stars. Hokeiści z Dallas mogli wyjść na prowadzenie na Zachodzie, gdyby pokonali Calgary Flames. Przegrali jednak z nimi po karnych 2:3, a jedynego gola w karnych zdobył Alex Tanguay. Los Angeles Kings również po karnych pokonali Edmonton Oilers 3:2. Zwycięskiego gola zdobył Jarret Stoll.

Kolejna porażka Nashville Predators

Trzecią z rzędu porażkę ponieśli Nashville Predators. Tym razem przegrali 1:2 z Ottawa Senators. Gole dla gości zdobywali: Aleksiej Kowaliow i Nick Foligno. Boston Bruins pokonali Atlanta Thrashers 4:1. Bohaterem spotkania był Scott Thornton z Bostonu, który już w 2. sekundzie meczu wszczął bójkę, a następnie zdobył dwie ostatnie bramki dla swojego zespołu. 33-letni Thornton ma w tym sezonie siedem goli na koncie. To rekord jego kariery, do tej pory nie zdobył nigdy więcej niż sześć w sezonie.

Buffalo Sabres przegrali z Florida Panthers 3:4. Pierwszą tercję goście wygrali 3:0, w drugiej 3:0 wygrali gospodarze. Spotkanie rozstrzygnął na pięć minut przed końcem spotkania Jason Garrison. Dla "Panter" dwa gole zdobył Chris Higgins, dla "Szabel" - Jordan Leopold.

Colorado Avalanche przegrali z Minnesota Wild 1:3. Dla gości było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Dwa gole i asystę dla Wild miał Matt Cullen. Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli San Jose Sharks. Kalifornijczycy pokonali Phoenix Coyotes 4:1. Dwa gole i asystę dla zwycięzców miał Patrick Marleau. Urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski nie pojawił się w składzie Phoenix.

Wyniki czwartkowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

Boston Bruins - Atlanta Thrashers 4:1
Buffalo Sabres - Florida Panthers 3:4
New Jersey Devils - New York Islanders 1:5
New York Rangers - Tampa Bay Lightning 3:4 (po karnych)
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3 (po karnych)
Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 2:3
Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks 3:7
St. Louis Blues - Detroit Red Wings 4:3
Nashville Predators - Ottawa Senators 1:2
Dallas Stars - Calgary Flames 2:3 (po karnych)
Colorado Avalanche - Minnesota Wild 1:3
San Jose Sharks - Phoenix Coyotes 4:1
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 3:2 (po karnych)

2. Colorado 19 12 4 122 113 42
3. Minnesota 16 13 4 82 92 36