Marcin Nowak 03.01.2011

NHL: Pierwsze zwycięstwo od ponad 22 lat

Hokeiści Philadelphia Flyers wygrali z Detroit Red Wings 3:2, notując pierwsze zwycięstwo z tymi rywalami na ich lodzie od 1988 roku.
Nashville Predators - Detroit Red WingsNashville Predators - Detroit Red Wingsfot. Wikipedia

Filadelfijczycy są najlepszą drużyną konferencji wschodniej, natomiast Red Wings razem z Vancouver Canucks przewodzą w konferencji zachodniej.

Decydująca dla wyniku okazała się druga tercja, w której Flyers zdobyli trzy gole, a ich autorami byli: James van Riemsdyk, Daniel Carcillo i Scott Hartnell. Gospodarze odpowiedzieli w trzeciej tercji golami Valtteri Filppuli oraz Henrika Zetterberga, ale na wyrównanie już ich nie było stać.

Vancouver Canucks odnieśli tymczasem piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując w Denver Colorado Avalanche 2:1. Bohaterem meczu był bramkarz gości Roberto Luongo, który nie wybronił tylko jednego z 32 strzałów rywali. Gole zdobyli dla Canucks Alex Bolduc i Mason Raymond, a dla Lawin - Paul Stastny.

Najwięcej bramek padło w St.Paul, gdzie Minnesota Wild po dogrywce pokonali Phoenix Coyotes 6:5. Gwiazdą spotkania był Andrew Brunette, który zanotował dla zwycięzców dwa gole i asystę. Decydujący cios Kojotom zadał już w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry Cam Barker.

Wyniki niedzielnych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

Montreal Canadiens - Atlanta Thrashers 3:4 (po dogrywce)
Florida Panthers - New York Rangers 3:0
Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 2:3
St. Louis Blues - Dallas Stars 2:4
Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 4:1
Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 6:5 (po dogrywce)

2. Colorado 20 14 5 132 125 45
3. Minnesota 18 15 5 98 112 41