Marcin Nowak 06.05.2011

Wielkie hokejowe klasyki rozstrzygnięte

Szwecja wygrała z Francją 4:0, a Czechy pokonały Słowację 3:1 w wieczornych meczach drugiej rundy hokejowych mistrzostw świata elity, które odbywają się na Słowacji.
Słowacja - CzechySłowacja - Czechyfot. PAP/EPA

W grupie F Szwedzi nie mieli większych problemów ze zwycięstwem nad reprezentacją Francji. Gole dla szwedzkiej drużyny strzelili Robert Nilsson, Oliver Ekman Larsson, Patrik Berglund i Staffan Kronwall.

W spotkaniu grupy E broniący mistrzowskiego tytułu Czesi pokonali Słowaków 3:2. Bramki dla Czechów zdobyli Marek Zidlicky, Martin Havlat i Patrik Elias. Dla Słowaków trafiali Ladislav Nagy i Tomas Surovy.

We wcześniejszych dwóch meczach o wynikach musiały rozstrzygać rzuty karne. Finlandia wygrała z Niemcami po karnych 5:4 w meczu grupy E. Po trzech tercjach i dogrywce był wynik 4:4. Dwa gole dla Finów strzelił Tuomo Ruutu, a po jednym Janne Pesonen i Jarkko Immonen. Dla Niemców trafiali Andre Rankel, Felix Schutz, Kai Hospelt i Patrick Reimer.

Po rzutach karnych mistrz olimpijski Kanada wygrała z wicemistrzem z Vancouver Stanami Zjednoczonymi 4:3 w meczu grupy F. Po trzech tercjach i dogrywce był remis 3:3. Gole dla Kanadyjczyków strzelili Brent Burns, John Tavares i Jason Spezza. Dla Amerykanów trafiali Mike Komisarek, Jack Johnson i Derek Stepan.