Marcin Nowak 13.05.2011

Belg wygrał siódmy etap Giro d'Italia

Belg Bart de Clercq z grupy Omega Pharma wygrał siódmy etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia, którego trasa o długości 110 kilometrów prowadziła z Maddaloni do Montevergine di Mercogliano.
Giro dItalia - po prawej Pieter WeeningGiro d'Italia - po prawej Pieter Weeningfot. PAP/EPA

Drugie miejsce zajął Włoch Michele Scarponi, a trzecie Czech Roman Kreuziger. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Holender Pieter Weening z Rabobanku, który ma dwie sekundy przewagi nad Białorusinem Konstantinem Siwcowem i Włochem Marco Pinottim.

Z trójki startujących w tym wyścigu Polaków najlepiej dzisiaj spisał się Przemysław Niemiec z Lampre, który zajął 38. miejsce. Sylwester Szmyd z Liquigas minął metę na 46. pozycji, a Michał Gołaś z Vacansoleil był 87. W klasyfikacji generalnej Niemiec jest na 37. miejscu ze stratą niemal 3,5 minuty do lidera.

Szmyd jest na 64. pozycji, tracąc do Holendra prawie 14 minut, a Gołaś zajmuje 85. miejsce, mając ponad 20 minut straty.