Paweł Słójkowski 06.10.2013

Primera Division: Real wymęczył zwycięstwo, seria Barcelony trwa

Real Madryt pokonał na wyjeździe Levante 3:2 (0:0) w meczu ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Zwycięstwo "Królewskim" dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry zapewnił Cristiano Ronaldo. Kolejne zwycięstwo odniosła Barcelona.
Radość Cristiano Ronaldo po zwycięskim golu na 3:2 w meczu z LevanteRadość Cristiano Ronaldo po zwycięskim golu na 3:2 w meczu z LevantePAP/EPA/MANUEL BRUQUE

Real, który gromi rywali w Lidze Mistrzów, na krajowym podwórku ma poważne kłopoty. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od 1999 roku przegrał derbowy pojedynek z Atletico (0:1), a w sobotę długo nie mógł sobie poradzić z Levante.
Gospodarze byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie; w 57. minucie za sprawą Baby Diawary oraz w 86. dzięki trafieniu Nabila El Zhary.
Podopieczni Carlo Ancelottiego jednak za każdym razem błyskawicznie odpowiadali. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos, a w 90. Alvaro Morata. Ronaldo zwycięstwo zapewnił im tuż przed ostatnim gwizdkiem.
Real zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Do prowadzącej Barcelony wciąż 5 punktów, bo "Duma Katalonii" pewnie wygrała swoje spotkanie z drużyną Realu Valladolid 4:1.