Martin Ruszkiewicz 16.11.2013

Polska - Słowacja. Nawałka: nie ma co ściemniać, to był zły mecz

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka nie ukrywał po przegranym 0:2 towarzyskim meczu we Wrocławiu ze Słowacją rozczarowania. - To było bardzo złe spotkanie w naszym wykonaniu - oznajmił.
Adam NawałkaAdam NawałkaPAP/Bartłomiej Zborowski
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje początek spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje pierwszą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje końcówkę pierwszej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje drugą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje zakończenie spotkania (PR1)
  • Adam Nawałka po meczu towarzyskim Polska - Słowacja (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

94: Ten mecz pokazał, że przed Adamem Nawałką jeszcze bardzo wiele pracy. Słowacja dała nam lekcję zgrania, gry zespołowej i wyrachowania. Mogła wygrać ten mecz wyżej. Polacy mieli swoje szanse, jednak wciąż czegoś brakowało. Linia obrony w tym zestawieniu nie będzie w stanie przeciwstawić się lepszym drużynom. Z debiutantów z niezłej strony pokazał się Olkowski. Zawiodło jednak zbyt wiele elementów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

90: Najlepsza sytuacja Polaków. Po rzucie rożnym ogromne zamieszanie, ale nikt nie potrafił skierować piłki do siatki.

86: Rzut rożny dla Polaków. Niestety nic z niego nie wynika, tak jak z poprzednich.

82: Słowacy nie forsują tempa, Polacy wyglądają, jakby przestali wierzyć w to, że są w stanie strzelić jakąkolwiek bramkę.

78: Podnosi się doping, polska publiczność chce, by zawodnicy postawili wszystko na jedną kartę.

75: Słowacy wyszli z groźną kontrą, ale nie wykorzystali sytuacji. Na boisku pojawiają się Marcin Robak i Krzysztof Mączyński. Pomocnik w pierwszym zagraniu popisuje się ładną piłką do Lewandowskiego, jednak ten nie dochodzi do pozycji w polu karnym.

73: Chcielibyśmy zobaczyć więcej zmian. Jest za mało ruchu, Słowacy wypychają nas ze swojej połowy. Zagranie przez Boruca wywołuje gwizdy. Niestety, dominuje bezradność. Może ktoś z ławki rezerwowych mógłby "rozruszać" grę.

Polska
Polska - Słowacja

71: Rzut wolny z dobrej pozycji, dobry strzał Błaszczykowskiego, jednak odrobinę za lekko. Uderzenie broni bramkarz Słowaków.

70: Trudno powiedzieć, że nasza gra zmieniła się po przerwie. Było kilka indywidualnych akcji, ale to Słowacy mają mecz pod kontrolą. Oni w tym meczu nie muszą robić już zbyt wiele, mogą po prostu bronić i liczyć na kontrę.

66: Tomasz Brzyski pojawia się na boisku. Zmienia Mierzejewskiego.

64: Ładny rajd Waldemara soboty, jednak strzał mógł być lepszy.

63: Mierzejewski próbuje brać na siebie ciężar gry, jednak wygląda to tak, jakby brakowało mu dynamiki. Obrońcy zawsze są przed nim i uniemożliwiają mu dobre podanie lub dośrodkowanie.

59: Nareszcie dobra decyzja Mierzejewskiego. Groźny strzał, jednak broni Kozacik.

55: Dobra akcja Olkowskiego, debiutant włącza się praktycznie do każdej ofensywnej akcji naszego zespołu. Trzeba pogratulować ambicji i determinacji.

52: Brakuje nam ostatniego podania, dokładności przy rozegraniu akcji i spokoju. Czegoś, co pozwoliłoby piłkarzom uwierzyć, że mogą strzelić bramkę Słowakom. Najpierw niedokładne podanie Mierzejewskiego przy kontrze, po chwili fatalny strzał Kosznika z szesnastego metra. Mógł przyjmować, jednak źle wybrał.

49: Słowacy znowu sam na sam z Borucem, jednak pomocnik oddaje niechlujny strzał. Mogło być 0:3.

48: Znowu duży błąd przy wyprowadzaniu piłki, jednak Słowacy nie wykorzystują sytuacji. Nasi przeciwnicy prawdopodobnie nastawią się teraz na kontrę i postarają się wykorzystać błędy w wyprowadzaniu piłki.

46: Zaczynamy drugą połowę spotkania od dobrej akcji Polaków. Niestety zabrakło dobrej wrzutki, a właściwie dwóch. Pierwsza była zbyt wysoka, druga zbyt lekka.