Martin Ruszkiewicz 16.11.2013

Polska - Słowacja. Nawałka: nie ma co ściemniać, to był zły mecz

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka nie ukrywał po przegranym 0:2 towarzyskim meczu we Wrocławiu ze Słowacją rozczarowania. - To było bardzo złe spotkanie w naszym wykonaniu - oznajmił.
Adam NawałkaAdam NawałkaPAP/Bartłomiej Zborowski
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje początek spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje pierwszą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje końcówkę pierwszej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje drugą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Słowacja. Tomasz Zimoch komentuje zakończenie spotkania (PR1)
  • Adam Nawałka po meczu towarzyskim Polska - Słowacja (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

25: Lewandowski po raz kolejny faulowany. Gracz Borussi świetnie zastawia się przed atakującymi go rywalami. Niestety Mierzejewski źle dośrodkowuje.

23: Czekamy na dobrą szansę Polaków, jak na razie stwarzamy zagrożenie przede wszystkim po stałych fragmentach gry.

21: Lewandowski nie ma łatwego życie ze Skrtelem, któremu pomaga drugi ze stoperów, umiejętnie podwajając krycie.

20: Świetna szarża Błaszczykowskiego, który zostaje brutalnie wycięty przez Skrtela. Polak mógł znaleźć się w świetnej sytuacji, jednak Skrtel przerwał groźną akcję Polaków. Żółta kartka dla Słowaka.

18: Polakom brakuje nieco kreatywności, szczególnie kiedy przy piłce znajdują się Krychowiak albo Jodłowiec. Musimy szukać okazji do prostopadłych podań.

16: Słowacy potrafią rozegrać piłkę pod polskim pressingiem.

14: Strzał Mierzejewskiego z ostrego kąta. Spóźniony Robert Lewandowski nie wbiegł w pole karne, Mierzejewski został świetnie obsłużony przez Sobotę, ale nie miał do kogo dograć. Mimo wszystko dobra decyzja Polaka.

13: Błaszczykowski w łatwy sposób traci piłkę, niepotrzebnie próbuje dryblingu, zamiast szukać podania.Słowacy starają się uspokoić grę.

11: Krychowiak ładnie przytrzymał piłkę w asyście rywali i rozegrał do boku. Dobrze funkcjonuje prawa strona reprezentacji Polski.

10: Polacy grają agresywnie, starają się wysoko odbierać piłkę i od razu doskakiwać do rywali po stracie.

07: Mamy inicjatywę i kolejny rzut rożny. Słowacy nie mogą wyjść z własnej połowy. Taka sytuacja mogłaby trwać dłużej.

06: Pierwszy groźny strzał. Tomasz Jodłowiec uderza lewą nogą i po rykoszecie piłka wychodzi na kolejny rzut rożny. Było groźnie pod bramką rywali.

05: Słowacy mają rzut wolny przy linii bocznej, będzie dośrodkowanie pole karne. Dobrze bronimy przy stałym fragmencie gry.

04: Pierwsze ofensywne wejście Olkowskiego i mamy rzut rożny.Mierzejewski próbuje krótkiego rozegrania, niestety jesteśmy niedokładni. Kontra Słowaków niezbyt groźna.

02: Zostawiamy za dużo miejsca Hamsikowi, całe szczęście Słowak uderza niecelnie.

01: Pierwszy strzał za kadencji Nawałki. Oby każdy kolejny był lepszy, bo ten widowiskowo poleciał w trybuny. Zastanawiamy się, jak na bokach obrony spiszą się debiutanci.

00: Trzymamy kciuki za Biało-czerwonych i zaczynamy naszą relację!

Selekcjoner Adam Nawałka w swoim pierwszym meczu w roli selekcjonera reprezentacji Polski wystawił w składzie dwóch debiutantów - Pawła Olkowskiego i Rafała Kosznika z Górnika Zabrze. Cała linia defensywy jest zresztą w mocno eksperymentalnym składzie