Aneta Hołówek 15.12.2013

Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk. Świetny mecz w Zabrzu, ale zabrakło bramek

W trzecim sobotnim meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Lechią Gdańsk.
Górnik Zabrze - Lechia GdańskGórnik Zabrze - Lechia GdańskPAP/Andrzej Grygiel
  • Piłkarz Górnika Zabrze - Antoni Łukasiewicz - po meczu z Lechią Gdańsk (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)
  • Piłkarz Lechii Gdańsk - Piotr Wiśniewski - po meczu z Górnikiem Zabrze (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

Górnik w sobotę obchodził 65. urodziny, więc wygrana z Lechią wydawała się oczywistym prezentem dla kibiców. Nie udało się tego zrealizować, mecz skończył się bezbramkowym remisem.
Gdańszczanie przyjechali do Zabrza podbudowani wygraną z mistrzem i liderem Legią Warszawa w poprzedniej kolejce. Gospodarze tydzień wcześniej przegrali prestiżowe derby z Ruchem Chorzów.
W pierwszej połowie zdecydowanie bliżej zdobycia gola byli goście. Bramkarz Górnika kilka razy musiał ratować swój zespół, w innych sytuacjach przyjezdnym brakło dokładności i szczęścia przy finalizowaniu akcji. Powinien "otworzyć" wynik obrońca Lechii Rafał Janicki. Po jego strzale głową z kilku metrów piłkę zatrzymał Pavels Steinbors.
Z trybun popłynęło "Sto lat", ale gra jubilata - a szczególnie jego obrony - mogła chyba momentami niebezpiecznie podnieść ciśnienie kibicom.
Gra była szybka, na co wpływ mogła mieć temperatura. Mimo chłodu niektórzy gracze założyli koszulki z krótkimi rękawami, ale też rękawiczki.
Po przerwie Górnik przyspieszył grę, zaatakował i już po dwóch minutach mógł prowadzić, po "bombie" Borisa Pandży z woleja, z trudem obronionej przez Mateusza Bąka. Po chwili na murawie pojawił się kot, a Prejuce Nakoulma trafił w słupek gdańskiej bramki.
Gospodarze przez kolejne minuty rzadko opuszczali z piłką okolice pola karnego rywali, toteż zmiana wyniku wydawała się kwestią czasu. Gdańszczanie jednak przetrzymali napór i spróbowali szczęścia z przodu.
Ale goli w uroczysty sobotni wieczór w Zabrzu nie było.
Ryszard Wieczorek prowadził Górnika podczas poprzedniego, jubileuszowego meczu. Na 60-lecie zabrzanie przegrali u siebie z Legią 0:3. Po tym spotkaniu trener śląskiej drużyny stracił pracę.
W sobotę tak źle nie było, chociaż apetyty kibiców nie zostały zaspokojone.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0
Sędzia:
Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 3 000.
Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Paweł Olkowski, Boris Pandza, Antoni Łukasiewicz, Maciej Małkowski - Prejuce Nakoulma, Mariusz Przybylski, Krzysztof Mączyński, Bartosz Iwan (46. Wojciech Łuczak), Łukasz Madej (88. Szymon Skrzypczak) - Mateusz Zachara.
Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Christopher Oualembo - Przemysław Frankowski (54. Paweł Buzała), Wojciech Zyska (80. Jarosław Bieniuk), Daisuke Matsui, Maciej Kostrzewa (68. Krzysztof Bąk), Adam Pazio - Piotr Wiśniewski.

2013-12-15 (niedziela):

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów (15.30)

Legia Warszawa - Cracovia Kraków (18.00)

2013-12-16 (poniedziałek):

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)