Logo Polskiego Radia
IAR
Izabela Zabłocka 27.04.2014

Kraków: Łagiewniki stały się drugim Rzymem

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zgromadziło tysiące wiernych. Śledzili transmisję z wydarzeń w Watykanie i uczestniczyli we mszy dziękczynnej za wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze.
Wierni dziękowali w Łagiewnikach za kanonizację Jana Pawła IIWierni dziękowali w Łagiewnikach za kanonizację Jana Pawła II PAP/Jacek Bednarczyk
Galeria Posłuchaj
  • Jan Paweł II świętym. Na ten moment czekano w Krakowie - mieście, w którym Karol Wojtyła dorastał, studiował i rozpoczął pracę duszpasterską. To właśnie stąd w 1978 roku jako metropolita krakowski wyjeżdżał na konklawe. Uroczystości kanonizacyjne z Watykanu śledzono na telebimach przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II w k
Czytaj także

- Ojciec święty stanął miedzy nami jak żywy. Nie tylko w relikwiach, ale też i duchem. Atmosfera jaka tutaj panowała była iście rzymska. Była modlitwa, śpiew i skupienie, ale też ogromna radość. Stolica kultu Miłosierdzia Bożego, którą są Łagiewniki stała się na chwilę drugim Rzymem - mówił Polskiemu Radiu kustosz sanktuarium biskup Jan Zając.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII >>> zobacz serwis specjalny

Transmisja z Watykanu na łagiewnickich Błoniach zgromadziła ponad 50 tysięcy osób. Według szacunków Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz położone kilkaset metrów dalej Centrum Jana Pawła II odwiedziło w niedzielę ponad sto tysięcy osób.

Kraków czekał szczególnie na kanonizację Jana Jana Pawła II.  To bowiem miasto w którym dorastał Karol Wojtyła, studiował i rozpoczął pracę duszpasterską. To właśnie stąd w 1978 roku, jako metropolita krakowski wyjeżdżał na konklawe.

Kanonizacja papieży w Polskim Radiu>>>

IAR/iz, bk