Nowy produkt wprowadzony w tym pakiecie, VMware vCloud Automation Center 5.1, oraz aktualizacja rozwiązania VMware IT Business Management Suite jeszcze bardziej uproszczą i zautomatyzują zarządzanie systemami oraz umożliwią działom informatycznym zarządzanie usługami w wielu heterogenicznych chmurach.
Rozwiązania VMware Cloud Management ułatwiają utworzenie programowo zdefiniowanego centrum przetwarzania danych oraz maksymalizację wydajności i elastyczności środowisk przetwarzania w chmurze. Zarządzanie chmurami hybrydowymi i heterogenicznymi za pomocą rozwiązań VMware obejmuje trzy główne obszary:
- Konfigurowanie usług w chmurze: Automatyczne konfigurowanie infrastruktur, aplikacji i komputerów desktop jako usług oraz zarządzanie nimi zgodnie z politykami ustalonymi przez firmę i dział informatyczny.
- Zarządzanie operacjami w chmurze: Funkcje analityczne zapewniające wydajność i efektywność infrastruktury chmury oraz jej zgodność z przepisami.
- Zarządzanie funkcjami biznesowymi w chmurze: Zarządzanie usługami w chmurze jako strategiczny aspekt działalności działu informatycznego traktowanego jak firma.
Pakiet VMware vCloud Suite usprawnia konfigurację usług i zarządzanie operacjami
Pakiet VMware vCloud Suite, który został wprowadzony na rynek w sierpniu 2012 r., łączy elementy potrzebne do tworzenia i eksploatacji infrastruktur chmury oraz zarządzania nimi. Obecnie VMware wprowadza znaczne rozszerzenia elementów tego pakietu dotyczących zarządzania:
vCloud Automation Center 5.1 – udostępnianie infrastruktury i komputerów desktop w wielu środowiskach przetwarzania w chmurze
Chcąc ułatwić klientom konfigurowanie usług informatycznych, VMware wprowadza nowy składnik pakietu VMware vCloud Suite o nazwie VMware vCloud Automation Center 5.1. Jest on oparty na rozwiązaniach firmy DynamicOps, którą VMware przejął w 2012 r., i pełni funkcję narzędzia do zarządzania usługami. Umożliwia zgodne z regułami udostępnianie usług w chmurach prywatnych i publicznych opartych na systemie VMware, infrastrukturach fizycznych, wielu hiperwizorach usług Amazon Web Services.
vFabric Application Director 5.0 – konfigurowanie aplikacji w dowolnym środowisku przetwarzania w chmurze
vFabric Application Director standaryzuje i przyspiesza tworzenie modeli aplikacji wielowarstwowych oraz wdrażanie tych aplikacji w dowolnym środowisku przetwarzania w chmurze. Pozwala łatwo tworzyć szablony z wykorzystaniem standardowych, zatwierdzonych wcześniej składników systemu operacyjnego i oprogramowania warstwy pośredniej. vFabric Application Director 5.0 został zoptymalizowany pod kątem środowisk przetwarzania w chmurze opartych na systemie VMware vCloud Suite.
vCenter Operations Management Suite 5.6 – wbudowane, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania operacjami w chmurze
Pakiet vCenter Operations Management Suite oferuje opatentowane funkcje analityczne, które integrują zarządzanie wydajnością, mocą obliczeniową i konfiguracją. Umożliwiają one klientom wyspecjalizowanym w analizie danych zapewnienie wymaganych poziomów usług w chmurach hybrydowych.
vCloud Connector 2.0 – rozszerzenie systemów na środowiska chmur hybrydowych
VMware wprowadza istotne rozszerzenia w rozwiązaniu VMware vCloud Connector, które pozwala na przenoszenie maszyn wirtualnych i aplikacji w środowiskach chmur prywatnych vSphere i vCloud Director, a także chmur publicznych obsługiwanych przez dostawców usług VMware vCloud.
Pakiet VMware IT Business Management Suite 7.5 umożliwia zarządzanie procesami biznesowymi w środowisku chmury
Technologie przetwarzania w chmurze mają coraz większe znaczenie strategiczne. Działy informatyczne potrzebują więc rozwiązań, które ułatwią im efektywne zarządzanie systemami w środowisku chmury poprzez pomiary wydajności i kosztów wszystkich usług działających w takim środowisku, dotyczących infrastruktury, aplikacji i obsługi użytkowników. Pakiet VMware IT Business Management Suite umożliwia śledzenie kosztów, jakości i wartości usług w chmurze, ułatwia ocenę operacji informatycznych pod względem biznesowym oraz pomaga w podejmowaniu decyzji opartych na faktach i zgodnych z celami firmy. W rezultacie dział informatyczny może zmienić swoją rolę w firmie, stając się dla niej dostawcą usług informatycznych.