Nowe Technologie

BenQ MX717 - nowy projektor uniwersalny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
MX717 to kolejna propozycja firmy BenQ dla małych i średnich firm oraz odbiorców indywidualnych - nisko budżetowy uniwersalny projektor multimedialny.
Projektor BenQ MX717
Projektor BenQ MX717

 

Obszarem jego zastosowań są niewielkie sale konferencyjne oraz kinowe, a także może być on z powodzeniem zastosowany w mieszkaniu jako alternatywa dla dedykowanych projektorów kina domowego. MX717 wykonano w technologii DLP, ma podstawową rozdzielczość XGA - 1024x768 oraz kontrast 5.300:1. Wyświetla obraz o przekątnej od 25” (125cm) do 300” (750cm). Współczynnik projekcji dla tego modelu to 1.51 do 1.97 czyli obraz o przekątnej 163,5 centymetrów, uzyskiwany z odległości 2 metrów.

 

Projektor pracuje bardzo cicho – generuje szumy własne na poziomie: 35dB (tryb normalny) i 30dB (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie typowych urządzeń zewnętrznych. Porty wejściowe : PC: analog RGB: D-sub, LAN, USB, A/V: HDMI V1.3 x 1, S-Video, kompozyt video: RCA x 1, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R : RCA x 2. Porty wyjściowe: PC: D-sub, Audio Out, głośnik 2x10W.

 

Wspólna cechą projektorów MX , co podkreśla producent, są relatywnie niskie koszty użytkowania i posiadania, dzięki takim elementom jak np: specjalna, szczelna konstrukcja toru optycznego, która chroni wnętrze projektorów przed szkodliwą ingerencją kurzu i powoduje, że nie mają one żadnych wymiennych okresowo filtrów. Specjalny system sterowania lampą o mocy 398W wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia m.in. przez zarządzanie temperaturą żarówki.

 

Standardowo projektor MX717 oferuje pracę lampy 3.000 godzin (tryb Normal) oraz 4.000 godzin(tryb ekonomiczny). Łatwy system zdalnego monitoringu i sterowania przez sieć LAN bazuje na Crestron RoomView. Pozwala on kontrolować i zarządzać projektorami, urządzeniami AV takimi jak ekrany, zasłony, oświetlenie, itp. Z poziomu pojedynczej stacji, użytkownicy będą w stanie kontrolować indywidualnie lub jako grupę, działanie lub status wszystkich podłączonych do sieci projektorów BenQ. Projektor jest energooszczędny i pobiera mniej energii (w stanie czuwania poniżej 0.5W), jest łatwy w instalacji (automatyczna korekcja trapezu, wbudowane głośniki, ma zoom optyczny).

 

Najnowszy projektor BenQ MX711, oferuje wysoką jakość obrazu dzięki technologiom przetwarzania obrazu takimi jak BrilliantColor™, VIDI, 3D Color Management, czy także ulepszonej wersji koła koloru. Wierne, dobrze nasycone, głębokie barwy pozwalają na większe doznania wizualne i lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału. Poza tym, możliwość szybkiego ustawienia parametrów projektorów takich jak: automatyczny wybór źródła sygnału, korekcja koloru tła ściany i automatyczna regulacja dają zapewniają swobodę użytkownika. Wyposażenie opcjonalne to: okulary 3D, zestaw prezentacji na tablicach interaktywnych - Presentation Plus.

 

Projektor dostępny  jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: 3.459 zł (z VAT).  Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy lub 1000 godzin pracy na lampę).



Czytaj także

PIKO projektor Acer C120

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 00:00
Projektor Acer C120 pozwala uwolnić się od notebooka. Dzięki multimedialnym funkcjom portu USB, takim jak USB Slide Show, multimedia można wyświetlać bezpośrednio z pamięci USB. Rozwiązania te zapewniają zupełnie nową swobodę urządzania improwizowanych projekcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

BenQ: pierwszy na świecie laserowy projektor BlueCore

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 23:00
Firma BenQ wprowadza na rynek zupełnie nowe rozwiązanie techniczne w modelu LW61ST (WXGA). Nowy model to pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w laserowe, bezrtęciowe źródło światła BlueCore.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz mieć kino domowe? Wybierz projektor

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 13:20
Jeśli telewizor o rozmiarze 32 cale nie do końca spełnia wasze oczekiwania to mamy dobre rozwiązanie... Projektor. Jaki wybrać, by pasował do nas i wnętrza, w którym ma się znajdować, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak nie dać nabić się w butelkę?
rozwiń zwiń