Marcin Nowak 18.05.2013

Rajd Wyszehradzki. Polacy odjechali rywalom

Andrzej Kaiser wygrał amatorski wyścig kolarski - Rajd Wyszehradzki, rozgrywany na trasie Budapeszt - Kraków, liczącej niemal 520 kilometrów. Kolejne miejsca na podium zajęli dwaj inni Polacy, Dariusz Wojciechowski i Zbigniew Górski.
Rajd Wyszehradzki. Polacy odjechali rywalomWikipedia/Manuguf
  • Andrzej Kaiser po zwycięstwie w Rajdzie Wyszehradzkim (IAR)
  • Rajd Wyszehradzki dojechał do mety - relacja Włodzimierza Reznera (PR1)

Andrzej Kaiser przejechał ten maratoński dystans z przeciętną prędkością niemal 37 km/h.
Na mecie w Krakowie cieszył się ze zwycięstwa i pokonania niemal 300 rywali oraz z tego że udało mu się ukończyć wyścig.

Trasa tego maratonu kolarskiego biegła z Budapesztu przez słowacką Żylinę, czeski Frydek-Mistek oraz polskie Bielsko-Białą i Kęty z metą w Krakowie. Kolarze wystartowali wczoraj po południu i jechali kilkanaście godzin. Ceremonia dekoracji zwycięzców w południe na krakowskich Błoniach.

Partonem medialnym 1. Rajdu Wyszehradzkiego jest radiowa Jedynka.