Marcin Nowak 23.09.2013

Serie A: Balotelli zawieszony na trzy mecze

Piłkarz Milanu Mario Balotelli został zawieszony na trzy mecze - poinformowały w poniedziałek władze włoskiej ligi.
Mario BalotelliMario Balotelli Wikipedia/Илья Хохлов

To kara za jego gwałtowne reakcje po zakończeniu przegranego u siebie niedzielnego meczu z Napoli (1:2).
Włoski napastnik w drugiej połowie zmarnował rzut karny (po raz pierwszy w czasie występów w Milanie), a w 91. minucie zdobył bramkę, ustalając wynik na 1:2.
Tuż po zakończeniu meczu Balotelli miał ogromne pretensje do arbitrów. Gestykulował tak gwałtownie, że zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.
W poniedziałek nałożono na niego trzy mecze kary. Do automatycznego zawieszenia na jedno spotkanie (za czerwoną kartkę) dodano dwa kolejne za - jak napisano w oświadczeniu - "kierowanie obraźliwych i zastraszających uwag pod adresem sędziego".
Dodatkowo zamknięto część stadionu San Siro na najbliższy mecz Milanu. To kara za obraźliwe śpiewy fanów gospodarzy pod adresem kibiców Napoli.