Polskie Radio Dzieciom

W Polskim Radiu Dzieciom rady: jak "złapać" wodę i ją oszczędzać?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2024 13:35
- Woda, jest bardzo cennym zasobem i chociaż może się wydawać, że jest jej bardzo dużo, jednak ta, która nadaje się do picia to zaledwie 2,6 proc. Reszta nie nadaje się do spożycia, dlatego warto uczyć się jej dobrego wykorzystania, dla następnych pokoleń - powiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Paulina Pierzchała – rzecznik prasowy PGW Wody Polskie.
Podczas upałów trzeba pić nawet 3 litry wody dziennie, aby nie ulec odwodnieniu.
Podczas upałów trzeba pić nawet 3 litry wody dziennie, aby nie ulec odwodnieniu.Foto: shutterstock / KieferPix

W Afryce Północnej by się ochłodzić ludzie piją gorącą i słodką herbatę miętową. Chińczycy sięgają po tradycyjną herbatę z chryzantemy. Co może być dobrym sposobem na ochłodzenie się w gorące dni?

W "Poranku" można było poznać nie tylko skuteczne sposoby na upał, ale też posłuchać rozmowy z Pauliną Pierzchałą – rzecznikiem prasowym PGW Wody Polskie, która mówiła o tym dlaczego i w jaki sposób oszczędzać wodę.

- Należy tak korzystać z wody aby jej nie marnować. Zakręcać kran podczas mycia zębów czy golenia. Modne staje się retencjonowanie wody, czyli zbieranie np. deszczówki do podlewania ogródków czy upraw. Ważne też mieć świadomość, że wodę możemy wykorzystać powtórnie - powiedziała Paulina Pierzchała.

Gość audycji doradziła również, w jaki sposób zbierać wodę i do czego jeszcze możemy wykorzystać tę, która nie spełnia naszych oczekiwań bo jest za zimna lub zbyt zanieczyszczona. 

Więcej na ten temat można posłuchać w zapisie audycji:

Posłuchaj
29:24 [DAB]Dzieciom (PCM) 5 sierpień 2024 09_04_55.mp3 Paulina Pierzchała – Rzecznik Prasowy PGW Wody Polskie.


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Paulina Pierzchała – rzecznik prasowy PGW Wody Polskie
Data emisji: 5.08.2024
Godzina audycji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Zachęcam aby wyjść na łąkę i policzyć ziarna maku w makówce. Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 11:38
W książka "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znajdziemy nie tylko rymowane historie o krasnoludkach które noszą różne transparenty np. "naprawiamy złego skutki. krasnoludki", ale jak zauważyła Małgorzata Strzałkowska są też informacje naukowe, jak choćby łacińskie nazwy roślin i zwierząt, a nawet takie ciekawostki jak: ile ziaren maku znajdziemy w jednej makówce? O tym co jeszcze znajduje się w najnowszej publikacji, autorka opowiedziała Martynie Chuderskiej w "Poranku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie skarby może kryć niewielka szuflada pewnego biurka?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 13:40
- Każdy z nas ma taką szufladę. Jeśli nie w biureczku to w sercu lub w głowie, gdzie zawsze znajdzie pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu – powiedziała Agnieszka Krawczyk autorka książki o Mai: "Maja i leśna szuflada". O tym, co kryje się w szufladzie Mai, zdradziła goszcząc w studiu Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ćwiczenie pamięci może sprawiać przyjemność". Jak się uczyć aby zapamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 10:27
Jeśli czasem trudno nam zapamiętać listę zakupów, czy definicję jakiegoś słowa, to historia Mateusza Trzęsickiego pokazuje jakie naprawdę możliwości ma nasz mózg. Gościem "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom był 11-letni zwycięzca generalnej klasyfikacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain w kat. dzieci i rekordzista Polski w zapamiętywaniu słówek z fikcyjnego języka obcego na czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Każdy może śpiewać". Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024 12:00
- Myślę, że każdy może zacząć śpiewać w każdym wieku, ale największe szanse, że uda nam się coś osiągnąć są wtedy kiedy jesteśmy mali - powiedział Jakub Szafrański, gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom, który opowiedział o rozpoczynających się wkrótce warsztatach: "Pokazujemy śpiew. Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej". Patronat nad warsztatami objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń