Polskie Radio Dzieciom

Akcja "Lato w teatrze" ma już piętnaście lat!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 12:25
"Lato w teatrze" funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem. "To, co się odbywa w trakcie tych dwóch tygodni, zależy od zespołów projektowych. Organizowane są wszelkiego rodzaju zajęcia twórcze, od takich stricte teatralnych po dramaturgiczne, choreograficzne, zajęcia muzyczne" – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Joanna Krukowska Gulik, koordynatorka akcji, która gościła w "Strefie Rodzica". 
Najważniejsze w akcji Lato w teatrze jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników.
Najważniejsze w akcji "Lato w teatrze" jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników. Foto: shuttesrstock/Yuganov Konstantin

Najważniejsze w akcji "Lato w teatrze" jest zapewnienie uczestnikom możliwości poznania z każdej strony, w jaki sposób tworzy się teatr oraz czasu twórczej zabawy spędzonego w grupie rówieśników. Każdy zespół projektowy przygotowuje wniosek pod temat, który uznał za najbardziej interesujący. "Te dwa tygodnie mają dać taką szansę, żeby poznawać ten temat, doświadczać w obszarze tego tematu, żeby też uruchamiać krytyczne myślenie" – mówiła koordynatorka. 

Posłuchaj
59:14 2022_06_09 22_00_26_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 "Lato w teatrze” funkcjonuje już od piętnastu lat. Od początku działalności są organizowane dwutygodniowe warsztaty, zakończone pokazem.

 

Podczas finału dzieci mają możliwość wypowiedzenia na scenie swojego zdania w wybranym temacie. Zarówno warsztaty, jak teatralna scena, mają być miejscem swobodnego przekazywania własnych myśli. Nie chodzi o to, by uczestnicy perfekcyjnie nauczyli się swoich ról. To nie odegranie widowiska jest tutaj najważniejsze. Tutaj chodzi o radość tworzenia, rozwój, spotykanie się i dyskutowanie o swojej pracy. Cały ten proces jest zdecydowanie istotniejszy niż sam efekt.  

"Lato w teatrze" będzie się odbywać w całej Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. Zespoły projektowe skupiają tam dzieci z najbliższej sobie okolicy, włączając przy tym do działania społeczność lokalną. Wśród tematów: wartości, ruch, komunikacja. Więcej na temat projektów w ramach akcji "Lato w teatrze" w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zachęcamy do wysłuchania. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Gość: Joanna Krukowska-Gulik – koordynatorka akcji "Lato w teatrze"
Data emisji: 09.06.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Czym są kolonie? Poznajemy różne znaczenia słów
Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój
Czy lenistwo rodziców ma wpływ na samodzielność dzieci?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"Zbudujmy sobie wioskę". Rozmowa z autorkami książki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 11:20
Dzięki procesowi rozwoju osobistego możemy lepiej poznać siebie oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Co więcej, odkrywanie siebie oraz zdobywanie umiejętności odróżniania emocji od myśli pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym. Na temat budowania relacji z innymi oraz rodzicielstwie opowiedziały w "Strefie Rodzica" Małgorzata Stańczyk oraz Agnieszka Stein, autorki książki "Zbudujmy sobie wioskę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobry sen. Jak zadbać o swój rytm okołodobowy? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 11:38
Problemy ze snem kojarzą się nam najczęściej z bezsennością czy budzeniem się w nocy, jednak obejmują również nadmierną senność. Trudności z zasypianiem mogą być spowodowane nadmiernym pobudzeniem, które często jest spowodowane natłokiem myśli czy obowiązków w ciągu dnia. Niekiedy problemy ze snem są powiązane z zaburzeniami nastroju lub zaburzeniami lękowymi. Kolejnym powodem jest rozregulowanie rytmu okołodobowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 23:19
Bardzo często na grupach o edukacji domowej (i nie tylko na tych) pada pytanie – jak się uczyć. Jakie sposoby, metody, pomysły się sprawdzają, a jakie nie. Jeżeli jesteś rodzicem, to pewnie takie pytania też przebiegają Ci przez głowę. Jak pomóc dziecku się uczyć? Jak nauczyć go uczenia się?
rozwiń zwiń