Polskie Radio Dzieciom

W "Strefie Rodzica" o słynnych piłkarzach i o tych mniej znanych

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 14:06
Znani piłkarze też byli kiedyś dziećmi, a do sukcesu dochodzili długą i krętą drogą. Gościni "Strefy Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom jest autorką książek będących biografiami piłkarzy dla młodych miłośników piłki nożnej. Autorka piłkarskich bestsellerów dla młodzieży tworzy całkiem nową serię o mniej znanych i nieco młodszych piłkarzach. Książka będąca przedstawicielką nowej serii ma większe litery, jest ciut mniejsza, a przy tym poręczna, więc idealna na wakacje.
Posłuchaj audycji Polskiego Radia DzieciomPi
Posłuchaj audycji Polskiego Radia DzieciomPiFoto: Pixabay

Choć funkcjonuje przekonanie, że biografię piłkarza powinno się pisać dopiero po zakończeniu przez niego kariery, młodzi ludzie chcą znać historię swojego idola tu i teraz. Odpowiedzią na ich potrzeby są kultowe już biografie piłkarzy dla dzieci i młodzieży. Po przeczytaniu choć jednej z dostępnych pozycji młodzi ludzie będą mieli świadomość, że w drodze do kariery istotny jest nie tylko talent, ale też ciężka praca i konkretne cechy charakteru.

"Dlatego piszę dla dzieci i dlatego piszę dla młodych ludzi czy nastolatków, żeby jeszcze się załapali na zastanowienie się, co mogą zrobić w swojej nauce czy w swoich pasjach, co rozwijać, żeby z tej pasji coś było" - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Yvette Żółtowska-Darska. Jak zaznaczyła, to właśnie pasja jest podstawą, od której należy wyjść, by osiągnąć sukces. 

Posłuchaj
59:23 2022_06_23 22_00_55_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 W "Strefie Rodzica" o piłkarzach słynnych i o tych mniej znanych

Więcej na temat serii, a także piłkarzy, których biografie już się ukazały oraz ukażą się w najbliższym czasie mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom autorka licznych książek o piłkarzach, Yvette Żółtowska-Darska.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica

Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Yvette Żółtowska-Darska
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom
Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak poczucie wdzięczności może zmienić życie?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:00
W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy patrzymy na siebie lub innych w negatywny sposób. Krytyka ta może czasem być bezwiedna, co nie zmienia faktu, że stan ten uniemożliwia nam korzystanie z uprzejmości i zadowolenia, którymi moglibyśmy się wzajemnie dzielić. Kluczem do zmiany takiego postępowania może być praktykowanie wdzięczności, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Magdalena Galek, autorka ebooka "Wdzięczność dla początkujących".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak odnaleźć siebie w życiu? Odpowiedź w "Strefie rodzica" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 14:28
Poczucie własnej wartości jest nierozłącznie związane z kochaniem samego siebie. Cokolwiek by się z nim działo wcześniej, w każdej chwili życia można się o nie zatroszczyć, nakarmić je i złapać z nim kontakt. Jest z tym łatwiej, gdy mamy obok siebie ludzi, którzy pokażą nam, jak to robić. Ale to nie wszystko.
rozwiń zwiń