Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Malarstwo późnego średniowiecza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 16:45
Po dziełach Caravaggia i Rubensa to kolejna perła europejskiego malarstwa eksponowana w zamkowych murach. Tym razem w Galerii Arcydzieł Zamku Królewskiego gości niezwykły obraz "Madonna z Dzieciątkiem" autorstwa Paola Uccella.
Paolo Uccello Madonna z Dzieciątkiem
Paolo Uccello "Madonna z Dzieciątkiem"Foto: zamek-krolewski.pl

Na podstawie obrazu "Madonna z dzieciątkiem" przyjrzymy się malarstwu późnego średniowiecza.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Dominika JackowiakZamku Królewskiego w Warszawie

Posłuchaj

58:40 Dzieci_AAC 2022_04_16-15-00-26_DDT.mp3 16.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 16.04.2022

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 16:45
Panowanie Augusta II i Augusta III, elektorów saskich i królów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, to czas niemalże nieustannej walki o tron oraz wewnętrznych konfliktów, które zachęcały ościenne państwa do politycznej ingerencji. Napięcia, a także dzielące Saksonię i Rzeczpospolitą różnice ustrojowe, religijne, terytorialne oraz wojskowe wymagały od władców saskich specjalnych zabiegów dyplomatycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Teatr w średniowieczu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 16:45
Średniowieczny teatr i dramat wywodzą się z teatru antycznego, którego elementy przeniknęły do następnej epoki. Teatr średniowieczny przybliżał wydarzenia biblijne i prawdy wiary ludziom, którzy nie potrafili czytać. Najważniejszą formą teatru średniowiecznego było misterium.
rozwiń zwiń