Polskie Radio Dzieciom

16 lipca - Światowy Dzień Węża. Dlaczego wąż zrzuca skórę?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2024 15:47
W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom zaprosiliśmy słuchaczy do niezwykłego świata węży. Na świecie żyje ich aż 3500 gatunków, z tego 600 jest jadowitych. W Polsce można spotkać jedynie 4 gatunki węży i wszystkie są objęte ścisłą ochroną. Dlaczego wąż zrzuca skórę i kiedy to robi? 
Na zdjęciu Anna Budzińska i Maciej Bekier - goście PRD oraz Zbigniew Kozłowski, dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom.
Na zdjęciu Anna Budzińska i Maciej Bekier - goście PRD oraz Zbigniew Kozłowski, dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom.Foto: PR

W Światowym Dniu Węża zaprosiliśmy do studia gości, którzy odpowiedzieli na wiele naszych pytań dotyczących węzy. Anna Budzińska i Maciej Bekier, autorzy warsztatów weterynaryjnych dla dzieci wiedzą czego węże potrzebują i co potrzebuje wiedzieć człowiek, zanim zdecyduje się na zaproszenie węża do swojego domu.
Czy serce węża może się przemieszczać? 


Posłuchaj
23:15 [DAB]Dzieciom (PCM) 16 lipiec 2024 09_35_11.mp3 16 lipca Świtowy Dzień Węża. Dlaczego wąż zrzuca skórę? Poranek w Polskim Radiu Dzieciom_16.07.2024

 

Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu rozmowy.


Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom

Prowadzi: Zbigniew Kozłowski
Data emisji: 16.07.2024
Godzina audycji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Dzień Leniwca - leniwy jak leniuchowiec?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 10:10
Wygląda nieszczególnie: jasnoszare futerko, wyłupiaste oczka bardzo długie kończyny i szponiaste pazury. Leniuchowiec, potocznie także zwany leniwcem, to gatunek w naturze żyjący w lasach równikowych. W Warszawie można go spotkać w stołecznym zoo. Ma na imię Amy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które zwierzę jest największym śpiochem?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 08:00
Podczas naszego życia przesypiamy sporą jego część, dlatego sen jest bardzo ważny. Podczas snu organizm ma czas na regenerację, a my odpoczywamy. Gdy śpimy, porządkuje się nasza pamięć. W czasie snu zwiększa się też poziom hormonu wzrostu, który sprawia, że rośniemy. Gdy się wyśpimy, mamy lepszy humor następnego dnia. Dlaczego sen jest nam potrzebny i kto jest największym śpiochem wśród zwierząt i wśród bajkowych postaci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolibry - ciekawostki przyrodnicze dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2023 16:26
Kolibry to niewielkie ptaszki, często o rozmiarach trzmiela, które muszą jeść niemal bez przerwy. Zamieszkują Amerykę, poruszają się jak helikoptery – lotem "owadzim", a nie "ptasim". Mogą nie tylko zwisać w powietrzu, ale i latać "na wstecznym biegu". Ciekawostki na temat tych maleńkich ptaków można było usłyszeć we wtorkowym (12.12) "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
rozwiń zwiń