Polskie Radio Dzieciom

Dziecięcy Uniwersytet Sztuki. Kiedy? Gdzie? Co znajdzie się w programie?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 16:32
Dziecięcy Uniwersytet Sztuki, to uczelnia zorganizowana specjalnie dla dzieci. Projekt startuje 2 października w Mazowieckim Instytucie Kultury, a jego głównymi założeniami są pogłębianie wrażliwości na sztukę oraz wzmacnianie kompetencji, którym towarzyszyć ma przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkich zgromadzonych interesować będzie wiele zagadnień związanych ze sztuką, literaturą i architekturą. W nawiązaniu do tematów zajęć polecane będą wystawy, spektakle i inne wydarzenia artystyczno-kulturalne. 
Dziecięcy Uniwersytet Sztuki
Dziecięcy Uniwersytet SztukiFoto: mat. pras.

W zamyśle organizatorów słuchacze podzieleni będą na dwie grupy. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a w rozkładzie każdego jednodniowego spotkania nie zabraknie wykładów i zajęć praktycznych. Co nie jest sztuką, a co jednak jest? Jak kreatywnie bawić się słowem? Jak pracować z emocjami i oswajać stres? Na te pytania odpowiedzieli goście audycji Kulturalna Strefa, Magdalena Glapińska – współtwórczyni projektu oraz Milena Szabelewska - koordynatorka. 

Dziecięcy Uniwersytet Sztuki to nic innego jak cykl spotkań poświęconych sztuce pod każdą postacią. - Chcemy zabrać małych słuchaczy - i dużych też - w niezwykłą podróż po wszystkich obszarach sztuki – od literatury poprzez muzykę, malarstwo, architekturę, teatr i zaprosiliśmy też bardzo znanych ciekawych wykładowców, gości – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Milena Szablewska. 

Posłuchaj
58:58 2022_09_11 21_00_08_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 11 września godz. 21:00

 

Słowem, które towarzyszyło Magdalenie Glapińskiej podczas powstawiania projektu to "renesans". - Obszar sztuki jest bardzo szeroki i rozległy. Im więcej dziecko, będąc dzieckiem doświadczy, usłyszy, zobaczy, tym więcej do tej walizki spakujemy na później – tłumaczy współtwórczyni projektu. Dziecięcy Uniwersytet Sztuki pomaga stać się obytym w świecie "człowiekiem renesansu", który będzie wyposażony w niezbędne kompetencje przyszłości.  

Więcej informacji na temat Dziecięcego Uniwersytetu Sztuki w audycji "Kulturalna Strefa" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszam do wysłuchania załączonej audycji.   

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Magdalena Glapińska – współtwórczyni projektu Dziecięcy Uniwersytet Sztuki, Milena Szabelewska – koordynatorka
Data emisji: 11.09.2022
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na platformie podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Szanowny Panie" i "Jak się kochamy w domu?". Rozmowa z Klaudią Paź

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 13:47
Całkiem niedawno wydała swoją pierwszą powieść zatytułowaną "Szanowny Panie", a jej powstanie wiąże się z komediodramatem "Jak się kochamy w domu?" granym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Jest to ponadczasowa i wielowymiarowa historia w trzech jednoaktówkach o budowaniu i rozpadzie relacji między ludźmi. Muzykę skomponowała Urszula Borkowska, a teksty stworzył Kamil Banasiak. Utwory wykonane na żywo przez utalentowanych muzyków są komentarzem i dopełnieniem akcji scenicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bomba Banda". Rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu 

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 14:15
Kret Albin, pies Onufry, mieszkający w szopie nietoperz Ignacy, kot Pafnucy, kura Gosia i rybka Nula zamieszkująca przydomowy staw, która w wodzie wcale nie czuje się jak ryba. Ta ciekawa kompania ma wielką moc rozwiązywania problemów, niesienia pomocy potrzebującym, podnoszenia na duchu i zarażania śmiechem. W "Kulturotece" zagościła Maria Holka, która doskonale ich zna, a także wie, gdzie można ich "spotkać". "Bomba banda" to jej najnowszy projekt adresowany do młodej publiczności, Jest to drugi siedmioodcinkowy audioserial utrzymany w duchu pierwszego, opowiadającego o zbyt wolnym ślimaku z za dużą skorupą i poplątanej dżdżownicy "W krainie wysokich traw". 
rozwiń zwiń