Szerszej publiczności stali się znani od 1993 roku, kiedy to zaprezentowali się jako pierwsza w historii Wisły grupa kolędnicza na „Godach Żywieckich”, zdobywając od razu pierwsze miejsce. Po tym debiucie przez długi czas byli jedyną grupą śpiewaczą na terenie Wisły.
Trud kolejnych występów został nagrodzony na wielu festiwalach folklorystycznych. Już w 1994 roku na Karpackim Festiwalu Kolędniczym w Bukownie Tatrzańskiej otrzymali najwyższe wyróżnienie – „Złotą Spinkę”. Inny wspaniały sukces to uzyskanie I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu nad Wisłą. Największym dotychczasowym osiągnięciem grupy natomiast było zdobycie „Złotego Serca” na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w 1999 roku.
Z wiślańską kolędą pojechali do Muzeum Etnograficznego w Warszawie, gdzie zostali gorąco i serdecznie witani przez kilkusetosobową widownię. Śpiewają jednak nie tylko w kraju. W roku 2000 wyjechali z pieśnią góralską do Londynu, gdzie wzbogacili duchowo Polonię.
Ich repertuar – tradycyjne kolędy i pieśni rodzimej ziemi – został spopularyzowany przez różne media (nagrali wiele audycji radiowych i telewizyjnych). Na scenie są autentyczni, tworzą świetną atmosferę i na poczekaniu – żarty i zabawne historyjki.
Podczas koncertu w Studiu im. Witolda Lutosławskiego występują w składzie: Marcin Cieślar, Zbigniew Czyż, Zbigniew Drozd, Marek Pilch, Emil Pilch, Daniel Spyra, Janusz Zwias, Eugeniusz Zwias.
(fot. z archiwum zespołu)