Nauka

Wirtualny egzamin

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2009 09:14
Na UMK po raz pierwszy przeprowadzono egzamin wyłącznie w formie elektronicznej.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz pierwszy przeprowadzono egzamin wyłącznie w formie elektronicznej.

Studenci zdawali w ten sposób egzamin kończący zajęcia z języka angielskiego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.

"Egzamin odbył się w laboratorium komputerowym Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, dzięki platformie zdalnego nauczania Moodle, która od kilku lat funkcjonuje na naszej uczelni. Uczestnikami egzaminu byli studenci Wydziału Matematyki i Informatyki" - poinformował Andrzej Romański z Centrum Informacji i Promocji UMK.

Najważniejszą zmianą i korzyścią dla studentów jest zdecydowane skrócenie czasu oczekiwania na wyniki testu. Są one znane już w chwili ukończenia egzaminu. Korzyści są także dla nauczycieli - nie muszą oni godzinami sprawdzać studenckich prac.

Komputer losowo sortuje pytania, uniemożliwiając „ściąganie”. Maszyna kontroluje także upływ czasu, dzięki czemu student widzi, ile mu go jeszcze zostało. Wyniki końcowe podawane są w formie punktowej i procentowej, a to ułatwia ustalenie, kto zaliczył, a kto nie.

Z platformy Moodle korzysta już od dłuższego czasu wiele wydziałów toruńskiej Wszechnicy. Studium językowe od kilku lat wykorzystuje regularnie tą formę nauczania podczas zajęć, ale prawdziwy egzamin przeprowadzono w Internecie po raz pierwszy.

(pap/fw)

Czytaj także

Grzyby antyrakowe odkryte na ciałach gąsienic

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2009 10:53
Brytyjscy naukowcy odkryli, w jaki sposób egzotyczny, dziko rosnący grzyb zwalcza nowotwory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WHO ostrzega przed pyłem: nie wychodźcie z domu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 14:04
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by Europejczycy w miarę możliwości nie wychodzili z domów, by nie wdychać wulkanicznego pyłu znad Islandii. Rzecznik WHO poinformował, że wpływ tego typu substancji na zdrowie człowieka nie jest do końca znany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Popluaryzacja nauki w mediach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 18:10
Naukowcy bronią ostatniego popularnonaukowego programu w TVP i zastanawiają się, jak publiczna telewizja wypełnia misję publiczną.
rozwiń zwiń