Kultura

"Dźwięk w filmie" - wygraj książkę!

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 14:55
David Yewdall, autor wydawnictwa, udowadnia, że mimo niewielkiego budżetu, braku sprzętu i niekoniecznie idealnych warunków nagrania, można osiągnąć profesjonalny, filmowy dźwięk.

"Dźwięk w filmie. Teoria i praktyka" to długo oczekiwana książka Davida Yewdalla, która wszechstronnie bada temat dźwięku tworzonego na potrzeby filmu i produkcji telewizyjnych.

Yewdall, który na co dzień jest montażystą dźwięku, stara się pokazać w jaki sposób, nawet w mało profesjonalnych warunkach, można osiągnąć wspaniały dźwięk. Swoje założenia opiera na własnych doświadczeniach, jak i innych specjalistów. W książce znalazły się liczne przykłady zaczerpnięte z pracy na planie.

/

Jak to wszystko się zaczęło?

Historia fascynacji dźwiękiem Davida Yewdalla miała dość prozaiczny początek. Jako młody chłopak zachorował na poważną chorobę zakaźną i przez kilka tygodni nie mógł wychodzić z domu. Pewnego dnia znalazł stary magnetofon z prostym mikrofonem dookólnym.Yewdall zaczął się nim bawić i w przeciągu kilku dni wciągnął się w świat wyobraźni, w którym pisał i nagrywał programy na wzór wcześniej usłyszanych w radiu.Tak zaczęła się jego fascynacja dźwiękiem, która trwa do dziś. Jego nazwisko pojawiło się w czołówkach ponad 145 filmów, od "Ucieczki z Nowego Jorku" i "Coś" Johna Carpentera, po  "Górę Dantego" Rogera Donaldsona.

 

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy egzemplarze książki "Dźwięk w filmie. Teoria i praktyka". Aby otrzymać jedną z nich, wystarczy wysłać maila na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl

W tytule maila należy wpisać "Dźwięk w filmie", a w treści podać imię i nazwisko oraz adres, pod który mamy wysłać ewentualną nagrodę.

Zwycięzcy o wygranej poinformowani zostaną drogą mailową.

(mz)

 

 

 

 

 

 

.

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Ośmiolatka, która przechytrzyła śmierć

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 08:16
Niewielu udało się uciec z getta. Świadkowie tamtych wydarzeń odchodzą, nie ma już kto opowiadać tych tragicznych, przejmujących historii. Tym cenniejsza jest książka Krystyny Chiger.
rozwiń zwiń