Kultura

Spider-Man bije rekordy popularności w USA. Już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 12:59
„Niesamowity Spider-Man” Marca Webba, który w środę wchodzi do polskich kin, to nowa opowieść o superbohaterze Spider-Manie w 3D.
Niesamowity Spider-Man
Niesamowity Spider-ManFoto: theamazingspiderman.com

Film wszedł na ekrany kin w USA 3 czerwca i zdążył już pobić rekordy popularności. Jest bardzo dobrze oceniany przez publiczność. Jak podaje CinemaScore większość widzów dała w ankiecie filmowi najwyższą notę.

We wtorek film pobił rekord przynosząc dochody rzędu 35 mln dolarów. Wcześniej najwyższym wynikiem cieszył się „Transformers”, który zarobił w jednym dniu 27,8 mln dolarów. Jak podejrzewają twórcy filmu do końca weekendu może on zarobić nawet 150 mln dolarów. Polską premierę zaplanowano na 4 lipca w środę.

W filmie poznajemy losy Petera Parkera z okresu szkoły średniej, który stara się dowiedzieć dlaczego rodzice oddali go krewnym. Prywatne śledztwo doprowadza go dawnego współpracownika ojca Curta Connorsa. Ten jednak nie chce zdradzić Peterowi tajemnicy jego rodziny.

Peter Parker po ukąszeniu przez pająka o zmodyfikowanym DNA zamienia się w Spider-Mana. Jak się przekonuje były znajomy ojca też ma nadprzyrodzone zdolności – przemienia się w jaszczura, który jest wrogiem Spider-Mana.

Produkcja została zrealizowana w technologii 3D.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Digital Spy, Wikipedia, theamazingspiderman.com/ sm

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Bono przyznaje się do muzycznej porażki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 08:00
- To może być jeden z najgorszych musicali w historii - napisał recenzent The New York Times o "Spider-Man: Turn Off the Dark". A lider U2 oraz jego kolega z zespołu The Edge, którzy popełnili muzykę do broadwayowskiego spektaklu, przyznali mu rację
rozwiń zwiń
Czytaj także

Silna sieć pajęcza będzie przyszłością medycyny?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 18:33
Amerykańscy naukowcy są coraz bliżej stworzenia sieci silnej jak u Spidermana. Umożliwiają to modyfikacje genetyczne jedwabników, które teraz produkują wytrzymałe odmiany jedwabiu.
rozwiń zwiń