Cały świat opanowała piłkarska gorączka. Nie inaczej jest na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki.
Rosja 2018
We wtorek poznamy ostatnich ćwierćfinalistów mundialu w Rosji. Jako ostatnie do gry przystąpiły reprezentacje Szwajcarii, Szwecji, Anglii oraz Kolumbii.
W pierwszym spotkaniu Szwedzi zwyciężyli 1:0 Helwetów po golu Emila Forsberga, pokazując świetną defensywę i wyborną realizację taktycznego planu swojego szkoleniowca.
W ostatnim meczu 1/8 finału Anglicy okazali się lepsi od Kolumbii po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1.
W grze o mistrzostwo świata pozostało osiem drużyn - są to Urugwaj, Francja, Brazylia, Belgia, Rosja, Chorwacja, Szwecja i Anglia.
Relacja LIVE z dwudziestego dnia MŚ w Rosji:
1/8 finału MŚ:
Szwecja - Szwajcaria 1:0 (KONIEC)
Kolumbia - Anglia 1:1 (3:4 w rzutach karnych)
***
22.55 - Dziękujemy za dzisiejszą relację, zapraszamy na kolejną. Czas odetchnąć od emocji, kolejne spotkania dopiero w piątek.
Rzuty karne:
3:4 Eric Dier daje Anglikom ćwierćfinał! Co za końcówka, Anglicy przełamują klątkwę, od 1990 roku nie udało im się zwyciężyć w ten sposób.
3:3 Pickford broni strzał Baccy!
3:3 Trippier wyrównuje.
3:2 Uribe w poprzeczkę! Anglia wraca do gry.
3:2 Henderson nie wytrzymał presji.
3:2 Piękne uderzenie Muriela.
2:2 Rashford wyrównuje stan gry.
2:1 Dla Kolumbii po strzale Cuadrado.
1:1 Kane pewnie.
1:0 dla Kolumbii. Falcao trafia.
22.39 - Czas na rzuty karne.
22.35 - Jedni i drudzy są już chyba przygotowani na rzuty karne.
22.30 - Danny Rose blisko, wpadł w pole karne i przymierzył w długi róg, ale obok bramki.
22.27 - Kto zachował więcej sił? To może zadecydować, choć jedni i drudzy słaniają się na nogach.
22.20 - Tak wyglądało szaleństwo kolumbijskich kibiców.
22.15 - Falcao przed szansą, ale nie zmieścił piłki między słupkami po strzale głową.
22.08 - Kolumbijczycy wyglądają, jakby bramka tchnęła w nich nowe siły. Groźna akcja już na początku dogrywkil, ale dobrze interweniuje Pickford.
22.05 - Wracamy.
Czy Anglikom dopisze szczęście?
21.58 - Oczekiwanie na końcowy gwizdek nie opłaciło się Anglikom. Mamy nadzieję, że nam opłaci się czekanie na dogrywkę.
21.54 - Gol dla Kolumbii w doliczonym czasie gry! Yerry Mina po rzucie rożnym. Co za turniej tego zawodnika, to już jego trzeci gol!
21.53 - Niesamowite uderzenie Uribe, kibice jeszcze zastanawiają się, jak to nie wpadło do siatki.
21.50 - Pięć minut doliczonego czasu gry. Czy Kolumbię stać tutaj na wyrównanie?
21.42 - Ależ okazja Cuadrado! Pomyłka Walkera, szybkie wyjście z akcją, ale skrzydłowy przestrzelił nad bramką.
21.40 - Symulka Linarda w polu karnym Kolumbii. Mógł i powinien zobaczyć za to żółtą kartkę. Kolumbijczycy nie rezygnują, ale Anglicy dobrze ustawieni, a do tego gotowi do kontrataku.
21.33 - Ależ sytuacja Anglików! Lingard mógł wystawić Kane'owi do pustej bramki, jednak nie zdołał podać obok interweniującego Davinsona Sancheza.
21.28 - Posypały się żółte kartki, najpierw zobaczył ją Falcao, chwilę później Bacca. Kolumbijczycy muszą odzyskać panowanie nad sobą, inaczej raczej nie skończą meczu w komplecie.
21.23 - Jak widać na załączonym obrazku, Kolumbijczycy próbowali przeszkodzić Anglikowi w wykonaniu rzutu karnego.
21.18 - Kane pewnie pokonuje Ospinę! Anglicy na prowadzeniu!
21.15 - Rzut karny dla Anglików! Faul przy rzucie rożnym na kapitanie Trzech Lwów. Harry Kane był złapany przez Carlosa Sancheza.
21.06 - Wracamy do gry. Anglicy powinni zaryzykować więcej, z historii dobrze wiemy, że rzuty karne nie są ich mocną stroną. Ale może to właśnie moment, by zamknąć ten rozdział?
20.49 - Koniec pierwszej połowy.
Dużo iskier, ale ognia w tym meczu brakuje.
20.47 - Lingard przed szansą, ale zawodnik Manchesteru United fatalnie chybia.
20.41 - Trippier przestrzelił z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej duża kontrowersja, Henderson dołożył sporo od siebie, ale chyba było tu uderzenie głową. Żółta kartka dla Barriosa.
20.38 - Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach, zespoły uwikłane w twardą walkę i realizowanie zadań taktycznych. Anglicy będą mieli rzut wolny z dogodnej pozycji.
Ten fragment meczu można by podsumować w następujący sposób:
20.26 - Anglicy wciąż faworytem?
20.20 - Jest i "prawdziwy" Ronaldo.
20.18 - Teraz to Kolumbia stara się przejąć kontrolę, spychają rywali do defensywy. Na razie jednak i jedni i drudzy grają bardzo uważnie w defensywie.
20.12 - Dobry, żywy mecz od początku, choć Kolumbia póki co schowana za podwójną gardą.
20.05 - Rzut wolny w wykonaniu Ashleya Younga, dobrze spisuje się Ospina.
20.02 - Kolumbia wysoko, nie wpuszcza Anglików na swoją połowę, po przechwycie poszukuje błyskawicznego kontrataku.
20.00 - Zaczynamy!
19.45 - Anglicy w bojowych nastrojach.
19.30 - Kolumbijczycy poradzą sobie bez Jamesa? To jego Anglicy bali się najbardziej...
19.00 - Tak do przemyśleń...
18.50 - Składy Anglików i Kolumbijczyków na wieczorne starcie:
18.20 - Odliczamy czas do godziny 20 i dzisiejszego hitu. Angli czy Kolumbia? To może być pamiętny mecz. I bardzo bolesny dla tego, kto pożegna się z turniejem.
17.53 - KONIEC MECZU. Szwedzi świętują awans do ćwierćfinału, Szwajcarzy nie potrafili przebić ich dobrze dysponowanej tego dnia defensywy.
17.48 - W ostatniej akcji meczu zawodnicy "Trzech Koron" wyszli z kontratakiem, Lang przeszkodził Olssenowi i sędzia ocenił tę sytuację jako faul i wyrzucił piłkarza Szwajcarów z boiska.
Nie ma jednak karnego, a tylko rzut wolny.
17.47 - Wrzutka Rodrigueza, ale strzał Drmicia obroniony.
17.46 - Jeden obrazek dobrze oddaje to, co wyprawia dziś szwedzka defensywa.
17.42 - Oblężenie bramki "Trzech Koron" trwa, kilka kolejnych strzałów zablokowanych, Shaqiri próbuje dośrodkowania, ale wrzutka przeciągnięta.
17.39 - Kibice ze Skandynawii odliczają minuty do dużego sukcesu. Zostało ich jeszcze około dziesięciu.
17.35 - Szwedzi tym razem bronią się szczęśliwie, kapitan Granqvist wyjaśnia i wybija daleko za linię boczną. Szwajcarzy naciskają.
17.30 - Podwójna zmiana u Szwajcarów, ale sytuacja jest jasna - tu nie ma czego bronić.
17.22 - Forsberg! Przed chwilą się nie popisał, ale teraz trafia do siatki. Spory udział jednego z obrońców, był duży rykoszet, ale bramka to bramka!
17.20 - Forsberg miał dobrą okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego, ale zdecydował się na uderzenie. Piłka trafiła w stojących w murze Szwajcarów, a wykonawca dopadł do niej i... pozwolił nabić się rywalom. Nie tak to miało wyglądać.
17.10 - Szwedzi podchodzą wyżej, starają się naciskać Szwajcarów już na ich połowie. W pierwszej połowie grali znacznie głębiej.
17.01 - Wracamy do gry.
16.48 - Przyznajmy, mielibyśmy problemy z poznaniem tego pana, ale zdradzamy od razu - na zdjęciu legenda Manchesteru United, Ryan Giggs.
16.46 - Przerwa. Cóż, spodziewaliśmy się nieco więcej. Na pocieszenie przypomnijmy, że we wczorajszym starciu Belgów i Japończyków po 45 minutach nie działo się zbyt wiele.
16.40 - Ekdal powinien wyprowadzić Szwecję na prowadzenie. Fatalne pudło...
16.35 - Wyborna okazja dla Dżemailiego, ale piłka przechodzi nad poprzeczką. W sytuacjach, które mogły otworzyć wynik, mamy jeden do jednego.
16.29 - Sommer ratuje Szwajcarów bardzo dobrą interwencją. Skandynawowie są bardziej konkretni w swoich akcjach.
16.25 - Warto podkreślić, jak dobrze bronią Szwedzi. Dyscyplina taktyczna i świetne ustawienie przynosi efekty.
16.20 - Na tempo nie możemy narzekać, zamiast sytuacji bramkowych oglądamy głownie walkę w środku pola. Wyrównany mecz.
16.07 - Na razie grę prowadzą Szwajcarzy, właśnie odnotowali pierwszy celny strzał. Szwedzi mieli świetną sytuację, ale Berg potwornie przestrzelił.
16.00 - Pierwszy gwizdek już za nami!
15.50 - Już za chwilę ruszamy. Szwedzi czy Szwajcarzy? Na papierze ten mecz nie zapowiadał się przesadnie atrakcyjnie, ale patrząc na to, co dzieje się na tym mundialu, wiele mówi nam, że nie będziemy narzekać na poziom.
15.30 - Czy będziemy mieli powtórkę z wczorajszego wieczoru? Za pół godziny zaczynamy pierwszy mecz.
15.10 - Drużyny są już na miejscu.
15.00 - Szwajcarscy kibice nie próżnują:
14.46 - Tak od pierwszych minut zagrają Szwajcarzy:
14.33 - Mamy oficjalny skład drużyny "Trzech Koron" na mecz z "Helwetami":
14.26 - Rosja: belgijska prasa pod wrażeniem występu "Czerwonych diabłów" w meczu z Japonią >>>
Belgijska prasa pod wrażeniem. "Ocalili kraj"
14.18 - Soczi: w ośrodku treningowym Sputnik-Sport panuje tęsknota za piłkarzami reprezentacji Polski i kończącym z nią pracę 30 lipca selekcjonerem Adamem Nawałką. „Świetnie dogadywałem się z polskim szkoleniowcem” – powiedział odpowiedzialny za boisko Gleb Gutijew.
14.12 - Mamy oficjalne potwierdzenie, że Joachim Loew zostaje na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec >>>
Bez zmian w "Die Mannschaft". Loew zostaje
14.10 - Adam Malecki spotkał kibiców reprezentacji Kolumbii..
14.07 - Sankt Petersburg: tysiące szwedzkich kibiców zmierza w stronę St.Petersburga, gdzie ich piłkarze zmierzą się we wtorek w 1/8 finału mistrzostw świata ze Szwajcarią. Większość przybędzie pociągami i autobusami z Helsinek, gdzie dopływają promy ze Sztokholmu.
„Kiedy w 2015 roku Szwecja awansowała do finału mistrzostw Europy U21 w Pradze niemieckie autostrady zostały zapchane samochodami na szwedzkich rejestracjach. Tym razem nasz korytarz prowadzi przez Finlandię. Z tego co wiemy na pociągi do St. Petersburga nie ma już biletów, ale fińskie i rosyjskie koleje pracują nad podstawieniem dodatkowych składów oraz autobusów” - powiedziała na antenie telewizji SVT Lena Hunt - przewodnicząca stowarzyszenia kibiców reprezentacji Camp Sveden.
13.37 - Sankt Petersburg: do pierwszego dzisiejszego meczu ponad dwie godziny. Wkrótce powinniśmy poznać podstawowe jedenastki, na które od pierwszych minut zdecydowali się obaj selekcjonerzy.
13.15 - Weteran reprezentacji Szwajcarii Stephan Lichtsteiner pochwalił się zdjęciem z ostatniego treningu "Helwetów" przed meczem ze Szwecją.
13.10 - Moskwa (Spartak): dla Kolumbijczyków ćwierćfinał mistrzostw świata w 2014 roku był największym sukcesem w historii. Anglicy po raz ostatni dotarli do 1/4 finału w 2006 roku.
13.08 - CIEKAWOSTKA: 17 lat temu Gigi Buffon dołączył do Juventusu Turyn. Legenda.
13.01 - Mecz w stolicy Rosji poprowadzi Mark Geiger z USA.
12.42 - Moskwa (Spartak): o godzinie 20.00 rozpocznie się hit dzisiejszego dnia Kolumbia - Anglia. Jakie jedenastki możemy zobaczyć od pierwszych minut?
Kolumbia: 1-David Ospina - 4-Santiago Arias, 23-Davinson Sanchez, 13-Yerry Mina, 17-Johan Mojica - 11-Juan Cuadrado, 15-Mateus Uribe, 20-Juan Fernando Quintero, 6-Carlos Sanchez, 10-James Rodriguez (14-Luis Muriel) - 9-Radamel Falcao
Anglia: 1-Jordan Pickford - 2-Kyle Walker, 5-John Stones, 6-Harry Maguire - 12-Kieran Trippier, 7-Jesse Lingard, 8-Jordan Henderson, 20-Dele Alli, 18-Ashley Young - 10-Raheem Sterling, 9-Harry Kane
12.39 - Warszawa: pytanie kto zastąpi Adama Nawałkę?
Adam Nawałka kończy pracę z reprezentacją Polski
12.17 - Sankt Petersburg: sztab "Trzech Koron" w wolnych chwilach zwiedzał miasto nad Zatoką Fińską..
12.13 - Warszawa: po nieudanym występie piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji selekcjoner Adam Nawałka pozostanie na stanowisku tylko do 30 lipca. "Później poszukamy nowego trenera" - poinformował na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.
11.47 - Z obozu Meksyku: po występach w pięciu mundialach, także w tym trwającym w Rosji, piłkarz reprezentacji Meksyku Rafael Marquez ogłosił, że nie zagra już w drużynie narodowej. "To nie jest koniec, jaki sobie wymarzyłem" - przyznał 39-letni obrońca po porażce z Brazylią w 1/8 finału.
11.39 - Rosja: a jak Wy oceniacie wczorajsze zachowanie Brazylijczyka Neymara?
11.34 - Piękne zachowanie Japończyków po meczu z Belgią>>>
Smutne pożegnanie "Niebieskich samurajów". "Dziękujemy wam"
11.32 - Rosja: Keisuke Honda ogłosił, że po mistrzostwach świata odchodzi z reprezentacji. Od 2008 roku rozegrał w niej 98 meczów i strzelił 37 bramek. "Zamykam swój rozdział w reprezentacji, ale jestem szczęśliwy, ponieważ mamy wielu dobrych młodych zawodników" - stwierdził Honda, zawodnik CD Pachuca, a wcześniej m.in. AC Milan i CSKA Moskwa.
11.24 - CIEKAWOSTKA: gol piłkarzy Belgii na 3:2 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji z Japonią był już dziewiątym zwycięskim trafieniem na tym mundialu uzyskanym w 90. minucie lub później. W żadnej innej edycji imprezy nie było ich tak wielu. Wcześniej w Rosji padło osiem takich kluczowych goli w 90. minucie lub później, wszystkie w fazie grupowej. Dwa razy na tej liście znalazły się Niemcy - najpierw dzięki Toniemu Kroosowi, który zapewnił ustępującym mistrzom świata zwycięstwo nad Szwecją w piątej doliczonej minucie, a później po drugiej stronie barykady jako zespół, który stracił gola na 0:1 z Koreą Południową (90+3.; ostatecznie Niemcy przegrali 0:2).
W końcówkach spotkań zwycięskie trafienia uzyskali też Chorwaci w meczu z Islandią (2:1, 90. minuta), Arabia Saudyjska z Egiptem (2:1, 90+5.), Szwajcaria z Serbią (2:1, 90.), Brazylia z Kostaryką (1:0, 90+1.; spotkanie zakończone wynikiem 2:0), Anglia z Tunezją (2:1, 90+1.) oraz Iran z Marokiem (1:0, 90+5.).
10.56 - Niemcy: mimo odpadnięcia z turnieju w Rosji, selekcjoner obrońców tytułu chce wypełnić swój kontrakt.
10.51 - Z obozu Hiszpanii: David de Gea, jak podał dziennik "Marca", pod względem statystyk jest najgorszym bramkarzem piłkarskich mistrzostw świata od 1966 roku. W rosyjskim turnieju obronił tylko jeden z siedmiu strzałów, a Hiszpania odpadła w 1/8 finału. 27-letni de Gea krytykowany był już za pierwszy występ w tegorocznym mundialu z Portugalią (3:3), kiedy trzykrotnie pokonał go Cristiano Ronaldo. Trener Fernando Hierro dał mu spory kredyt zaufania i bronił on także w kolejnych spotkaniach - w rozgrywkach grupowych z Iranem (1:0) i Marokiem (2:2) oraz 1/8 finału z Rosją (1:1 po dogrywce, 3-4 w karnych). Ze statystyk wynika, że zawodnik Manchesteru United obronił tylko jeden (z Marokiem) z siedmiu strzałów. Na boisku spędził 420 minut i 38 sekund. Uwzględniając dorobek bramkarzy, którzy rozegrali minimum trzy mecze w MŚ, de Gea jest najgorszy od 1966 roku, tj. odkąd pojawiły się oficjalne dane.
10.40 - Rosja: Belgowie jako pierwsi od 1966 roku odrobili dwubramkową stratę podczas fazy pucharowej mistrzostw świata i wygrali mecz. Ponadto ta sztuka udała im się w ciągu regulaminowych 90 minut.
10.31 - Moskwa: Paweł Gil już po raz piętnasty na piłkarskim mundialu w Rosji będzie asystentem sędziego wideo (AVAR). Tym razem pomoże przy wtorkowym meczu 1/8 finału Kolumbia – Anglia.
Gil dotychczas czternaście razy (najwięcej ze wszystkich sędziów) pracował na mundialu jako AVAR. Arbiter z Lublina pomagał w ten sposób przy meczach Egiptu z Urugwajem (0:1), Argentyny z Islandią (1:1), Kostaryki z Serbią (0:1), Urugwaju z Arabią Saudyjską (1:0), Nigerii z Islandią (2:0), Niemiec ze Szwecją (2:1), Anglii z Panamą (6:1), Urugwaju z Rosją (3:0), Nigerii z Argentyną (1:2), Serbii z Brazylią (0:2), Anglii z Belgią (0:1) oraz w 1/8 finału - Francji z Argentyną (4:3), Hiszpanii z Rosją (1:1, rzuty karne 3-4) i Brazylii z Meksykiem (2:0).
10.21 - O godzinie 20.00 w Moskwie na stadionie Spartaka Kolumbia zagra z Anglią. Na Wyspach wszyscy żyją meczem 1/8 finału MŚ..
10.13 - Warszawa: we wtorek poznamy również przyszłość Adama Nawałki. O godzinie 12 rozpocznie się konferencja prasowa >>>
Co dalej z Adamem Nawałką? Dziś konferencja prasowa
10.12 - Wyjaśniła się również przyszłość gwiazdy reprezentacji Egiptu Mohameda Salaha, który podpisał nowy kontrakt z Liverpoolem.
10.05 - Z obozu Meksyku: 34-letni Oribe Peralta, bohater meczu finałowego igrzysk w Londynie, pożegnał się z piłkarską reprezentacją Meksyku. W mistrzostwach świata w Rosji zagrał w końcówce jednego spotkania grupowego. O rozstaniu z kadrą Peralta poinformował po poniedziałkowej porażce z Brazylią 0:2 w 1/8 finału MŚ. Stwierdził, że był dumny z możliwości gry w meksykańskiej reprezentacji i wszystkim podziękował za wspaniałe lata w koszulce "El Tri". W tegorocznym mundialu doświadczony napastnik zagrał tylko raz. Wszedł na ostatnią minutę meczu rundy grupowej ze Szwecją (0:3). Łącznie w drużynie narodowej wystąpił 67-krotnie i strzelił 26 bramek.
09.42 - Sankt Petersburg: bilans dotychczasowych pojedynków nie pozwala wskazać faworyta. W 27 meczach drużyny odniosły po 10 zwycięstw, a siedem meczów zakończyło się remisem, w tym ostatnia potyczka - towarzyska - w marcu 2002 roku (1:1) oraz ostatnia "o punkty" w eliminacjach Euro 1996 (0:0).
09.35 - Szwedzi we wtorek świętować będą jubileusz 50. spotkania w mistrzostwach świata. Tę granicę osiągnęło przed nimi 10 zespołów, w tym sześć z Europy.
09.14 - Sankt Petersburg: Szwajcaria w ćwierćfinale mundialu była tylko raz - 64 lata temu, kiedy jako organizator MŚ uległa w tej fazie Austrii 5:7.
08.49 - CIEKAWOSTKA: zespół Brazylii zdetronizował Niemców. Podopieczni Tite pobili rekord należący do czterokrotnych mistrzów świata. W tej chwili to "Canarinhos" zdobyli najwięcej bramek w historii mundiali - 228. "Die Mannschaft" mieli na swoim koncie 226 trafień...
08.37 - Rosja: koniec z typowaniem wyników reprezentacji Japonii. Ośmiornica Rabiot wystawiona na sprzedaż >>>
Rabiot poszedł pod młotek. Koniec z "wróżeniem" wyników
08.17 - Sankt Petersbug: mecz poprowadzi doświadczony arbiter Pan Damir Skomina ze Słowenii.
08.05 - Pierwsze dzisiejsze spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00. W Sankt Petersburgu "Helweci" sprawdzą "Trzy Korony". Zobaczmy w jakich przypuszczalnych składach możemy zobaczyć obie ekipy?
Szwecja: 1-Robin Olsen - 2-Mikael Lustig, 3-Victor Lindeloef, 4-Andreas Granqvist, 6-Ludwig Augustinsson – 17-Viktor Claesson, 13-Gustav Svensson, 8-Albin Ekdal, 10-Emil Forsberg - 20-Ola Toivonen, 9-Marcus Berg
Szwajcaria: 1-Yann Sommer – 6-Michael Lang, 20-Johan Djourou, 5-Manuel Akanji, 13-Ricardo Rodriguez – 11-Valon Behrami, 10-Granit Xhaka - 23-Xherdan Shaqiri, 15-Blerim Dzemaili, 7-Breel Embolo – 18-Mario Gavranovic
08.00 - Tak mniej więcej wyglądał wczorajszy mecz "Czerwonych diabłów" z "Niebieskimi samurajami"...
07.46 - Selekcjoner Urugwaju Oscar Tabarez został doceniony przez słynny dziennik ekonomiczny "The Wall Street Journal" >>>
"Profesor La Celeste". Tabarez doceniony przez "WSJ"
07.40 - Tak prezentuje się drabinka mundialu w Rosji:
07.19 - Wróćmy jeszcze do wczorajszego spotkania Belgii z Japonią. Co mieli do powiedzenia selekcjonerzy?
Roberto Martinez (trener reprezentacji Belgii) -
"Właśnie takie rzeczy dzieją się na mistrzostwach świata. Każdy mecz jest testem charakteru. Zwycięstwo odniesione w takich okolicznościach wiele mówi o moim zespole. Przez długi okres to był perfekcyjny mecz w wykonaniu Japończyków. Prowadzili 2:0, a w nas zaczęła się wdzierać frustracja. Ci piłkarze mają jednak niesamowitą mentalności i zdołali przezwyciężyć trudności. Jestem z nich bardzo dumny".
Akira Nishino (trener reprezentacji Japonii) -
"Chcieliśmy wygrać. Nasza drużyna jest wystarczająco silna, a w zestawieniu z Belgią moim zdaniem co najmniej dorównywaliśmy rywalom. Miałem przygotowane plany na różne scenariusze, ale nic nie da się zrobić, kiedy sędzia kończy mecz po straconym golu. Przy rzucie wolnym i różnym liczyłem, że wyprowadzimy decydujący cios. Nadzialiśmy się jednak na perfekcyjny kontratak. W kilka sekund piłka znalazła się pod nasza bramką. Kiedy prowadziliśmy 2:0 nie chciałem dokonywać żadnych zmian w naszej grze. Chciałem, żebyśmy zdobyli kolejne gole i były ku temu okazje. Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, ale w pewnym momencie Belgowie wspięli się na wyżyny swoich możliwości".
07.15 - Dzień Dobry Państwu! Zapraszamy na 20. dzień mistrzostw świata w Rosji. Dzisiaj ostatnie spotkania 1/8 finału piłkarskiego mundialu. Najciekawiej zapowiada się mecz w Moskwie gdzie Kolumbia podejmie reprezentację Anglii.
Mateusz Brożyna | PolskieRadio.pl, PAP, IAR